• Pi. sep 29th, 2023

Divadlo maska – Broadway stars

Autor IMG_1979

júl 19, 2008 , , ,
divadlo-maska
Z ľava do prava Stanislava Pazmanyová, Peter Krivý a Veronika Rabadová. Foto: Ján Števonka

Za posledných pár rokov organizuje mesto Zvolen kultúrne predstavenia pod názvom Zvolenské kultúrne leto, kde sa snaží prilákať divákov na rôzne  podujatia či už divadelné, spevácke alebo iné. V roku 2008 sa to koná v priestoroch Šťúrovho parku nielen z dôvodu rekonštrukcie námestia, ale aj preto, aby nebola rušená večerná zábava na terasách.

  1. júla.2008 pripadlo na piatok a divadelné predstavenie BROADWAY STARS citujem:

Pôvodný muzikál na motívy najznámejších muzikálov. Muzikál s vlastným príbehom ľudí z ulice Brodway prináša v úžasnom interpretačnom, scénickom a hudobnom prevedení svetoznáme hity v slovenskej úprave z najslávnejších svetových muzikálov: Chicago, Evita, West side story, Kabaret, Vlasy, Pomáda, Fantóm opery, Cats a Niekto to rád horúce účinkovalo vo Zvolene.

Predstavenie malo začať o 17 hodine, ale už od 16 – sa skúšalo, aby bolo večer všetko OK. Na predstavenie som prišiel v predstihu, aby som si stihol pripraviť fotoaparát a skúsiť zopár cvičných snímok na okolo stojacích ľudoch, hlavne nežnejšieho pohlavia. Predstavenie začalo načas a keďže sa účinkujúci prezliekali aj priamo na pódiu, bolo stále čo fotografovať. Pre mňa osobne to bol perfektný večer, pretože sa stále menili účinkujúci v rekvizitách, ale pre herečky to zas tak príjemné nebolo, že stále fotografujem.

Účinkujúci herci na pódiu:

Vystúpenie sa nielen podľa mňa, ale aj podľa reakcie ľudí v hľadisku a ich potlesku na záver vydarilo. Dostatočné množstvo fotografii nájdete ako zvyčajne tak aj teraz na mieste.

Video z predstavenia

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková.