• Pi. dec 1st, 2023

Mark Twain Chorale

Autor IMG_1979

júl 26, 2009 , , ,
Mark Twain Chorale
Z úsmevom na tvári ide život lepšie. Foto: Ján Števonka

Dna 25. júla sa uskutočnilo v kaplnke na vystúpenie Amerického speváckeho zboru s názvom Mark Twain Chorale.

Zbor vznikol spojením komunitného a speváckeho zboru St. Paul´s United Church of Crist of Kahoka, Missouri a Memphinskej komunity hudobníkov. Celkovo ide o 32 členný amatérsky spevácky zbor, ktorý členovia sa zúčastňujú každoročne na vystúpeniach v rôznych krajinách  a tento rok zavítali aj  na Slovensko a aj do Zvolena, kde odohrajú ešte jedno predstavenie na Námestí vo Zvolene 28. júla.

Nedá mi nenapísať členov celého speváckeho zboru, pretože nikde inde som to nenašiel a zaslúžia si. aby sa vedelo presne kto má aké miesto v zbore.

  • Director : Dr. Dan Oʼ Donnell
  • Accompanists : Dennis Richardson, Linda Richardson
  • Soprano : Jeri Braxton, Lisa blake, Teresa cotton, Anna Lynn Kirkpatrick, Jo Anne Layman, Gloria Macomber, Linda Richardson, Carol Trump, Tessa Wilson.
  • Alto : Sheila Berkowitz, Lynnette Dyer, Lila Hilgeford, Joans Hinds, Sharon Oʼ Donnell, Carlotte Parrish
  • Tenor : Wayne Blum, Tom Cotton, Dale Findlay, Gane Knight
  • Bass : Charles Braxton, Harlo Donelson, Jeff Dyer, David Parrish, Dennis Richardson

To by boli interpreti a teraz sa pozrieme na program, ktorý trval okolo 45 min a zaznelo 13 a 2 bonusové skladby za vďaku a potlesk. Medzi skladbami sa objavili známe aj menej známe skladby ako napríklad Down In Missouri, Summertime atd. a v rôznych skladbách sa členovia prejavili svojim sólovým prednesom napr. na flautu zahrala v skladbe America the Beautiful.

Osobne odporúčam  zúčastniť sa aspoň na Námestí vo Zvolene, síce to nebude mať takú atmosféru ako v kaplnke na Zvolenskom Zámku, ale bude to stáť za to. A pre tých, čo sa nezúčastnili, či už skrz dovolenkové obdobie, alebo inú prácu, ako aj pre vás ostatných mám prichystaných zopár .

Ešte adresa webu tohto speváckeho zboru a tým sa s vami lúčim a pri ďalšom blogu som tu zas.

S pozdravom Ján.

Blog a foto : Ján Števonka. Jazyková korektúra : Lenka Hrobáriková.