Reklamy

Zumbathon vo Zvolene

zumbathon

Zumba nie je len o tanci. Foto: Ján Števonka

Aprílová sobota 22.4.2010 sa niesla v podaní Zumba "šialenstva" a to konkrétne uskutočnením 1. stredoslovenského Zumba maratónu na IX. ZŠ  na sídlisku Západ Vo Zvolene.

Zumbathon, ako sa maratón v Zumbe  volal, bol organizovaný Zuzanou Nisčakovou a uskutočnený v podaní najlepších ZIN inštruktoriek stredného Slovenska a to konkrétne Zuzanou zo Zvolena a Dušanou z B.Bystrica. Pre viac info o nich môžete navštíviť ich WEB o tanečnej škole.

V poslednej dobe je Zumba pojmom a "šialenstvom" zároveň  nielen u nás, ale hlavne vo svete. Zumba je kombinácia tanečních latinskoamerických prvkov s prvkami z aerobiku. Tancuje sa na energickú latinskoamerickú hudbu a latinskoamerické tance spolu s aeróbnymi pohybmi. Využíva tance ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a ešte ďalšie.

Program Zumbathonu bol nasledovný:

  • 12:00 – 13:00 registrácia a promo ukážky a nácvik základných krokov a variácií
  • 13:00 – 14:00 Master class Zuzana
  • 14:15 – 15:15 Master class Dušana
  • 15:30 vyhodnotenie Zumbathonu

Na štarte Zumbathonu sa zúčastnilo cez 40 Zumba – chtivých žien a dievčat, ktoré si okrem spálenia kalórii prišli športovo zasúťažiť a tým pádom aj hrať o lákavé ceny, o ocenenie najlepšej Zumba tanečnice, ako aj o výhry v tombole, do ktorej boli automaticky zaradené.

Po každej hodine bola 15. min prestávka, kedy bol väčší čas na oddych a čas, kedy sa medzi sebou striedali ZIN inštruktorky Zuzana a Dušana, ktoré dávali zúčastneným riadne do tela.

Každá zo zúčastnených dostala kozmetický balíček od kozmetickej firmy Gosh, ktorá poslala na akciu neskutočne krásnu vizážistku, a TU ktorá sa starala o jedno dievča počas akcie. Ceny do tomboly boli taktiež lákavé – ako hlavná cena bola fľaša tequily, ktorú získalo, paradoxne, neplnoleté dievča – foto TU. Ostatné ceny boli taktiež lákavé a to kozmetické, športové a elektro balíček. Fotografie výherkýň nájdete TU.

Na záver treba povedať, že akcia Zumbathon prebehla excelentne a organizátorky a cvičiteľky ju zvládli doslova bravúrne a treba im poďakovať za príjemné spestrenie sobotňajšieho popoludnia a popriať si, aby podobných akcií bolo nielen vo Zvolene viacej.

Fotografie

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková.

Reklamy

2 Comments on Zumbathon vo Zvolene

  1. Bolo super. Treba to zopakovať. Dúfam že takéto podujatia budú vo Zvolene častejšie. :-))

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.