• St. okt 4th, 2023

SDKÚ-DS, predvolebný míting vo Zvolene

mikulas-dzurinda
Mikuláš Dzurinda predseda SDKÚ-DS. Foto: Ján Števonka

túto sobotu 12.júna.2010 sa otvoria pre voličov volebné miestnosti aby išli voliť v parlamentných voľbách 2010. Z toho dôvodu sa politické strany snažia chodiť po mestách a hovoriť  potencionálnym voličom svoje argumenty, prečo voliť práve  ich stranu a čo nedobré má na svedomí vláda predchádzajúca.

Tak sa aj stalo v slnečnú júnovú nedeľu – do Zvolena zavítala aj politická strana SDKÚ-DS s celým ansáblom a veru sa dá povedať, že zaraz bolo námestie vo Zvolene na vôkol viditeľné v modrej farbe.

Poďme teda pekne po poriadku, čo bolo možne vidieť a zažit za necelé 2 hodiny čo trval míting na hlavnom pódiu na námestí SNP. Program pre deti pri fontáne bol už od 14. hodiny popoludní a bol priam excelentný.

Celkový program bol rozdelený na 2 časti:

  1. časť: pri fontáne bola vyhradená plocha pre rodičov s deťmi, kde bol pre deti od 14. hodiny  pripravený pestrý súťažný program. Deti prechádzali jednotlivými súťažnými stanovišťami a po absolvovaní všetkých súťaží boli odmenené. Za súťaže spomeňme: maxi labyrint, preteky na kolobežkách, skákanie vo vreci, zhadzovanie kuželiek, ničenie draka, maľovanie, skladanie puzzlí a jedna sútaž na pamäť.  Od 15. hodiny si tie odvážnejšie deti mohli skúsiť aj spievanie sútažné spievanie. Okrem toho bolo možne si vystáť dlhý rad na cukrovú vatu. Fotografie TU.
  2. časť: hlavné pódium žilo naplno už od 16. hodiny – rozkladali sa stánky, pripravovala aparatúra na večerný program a všade navôkol pobehovali sympatické dievčatá s igelitovými taškami s propagačnými materiálmi rozdávajúc ho ľudom naokolo. Od 18. hodiny začal hlavný program, kde vystúpili hudobné skupiny – G-Strinx, Peter Cmorík Band a Gladiátor (viac o skupinách nižšie v článku). Medzi jednotlivými skladbami hudobných skupín vystúpili postupne zo svojimi argumentmi na voličov stranícke špičky SDKÚ-DS (viac o jednotlivých členoch nižšie v článku). Celý program uvádzalo veľmi sympatické mladé dievča ktorej meno je Tatiana Šúrová mladá talentovaná herečka z filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi.

Koho sme teda videli na pódiu od SDKÚ-DS:

Hudobné skupiny ktoré vystúpili a hrali na pódiu:

  • G-Strinxje dievčenská inštrumentálno-vokálna skupina zložená z troch dievčat, Aneta Gloneková, Lucia Klinovská a Daniela Štrbová, ktoré sa stali známymi predovšetkým svojou virtuóznou hrou na elektrofonické husle. Dievčenské trio sa predstavilo v kostýmoch zlatej farby a obecenstvo si ihneď získalo  nielen hrou na značne odľahčenú verziu husieľ s choreografiou a spevom. Fotografie TU.
  • Peter Cmorík Bandsa narodil v Rožňave 22. marca 1980, vyštudoval hru na klavír (učiteľský smer) na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, od 16 rokov hrá a spieva v rôznych rockových kapelách. Momentálne však vystupuje s kapelou a ich názov je Peter Cmorík Band. Skupina hrala v zložení Peter Cmorík, Juraj Kupec, Marcel Buntaj a Juraj Tatár. Vystúpenie kapely ako celok bolo priam vynikajúce a Cmoríkov hlas znel presne tak, ako ked súťažil o titul v Superstar. Fotografie TU.
  • Gladiátorlegendárna kapela, ktorú ani netreba predstavovať, pretože frontmana skupiny Mika Hladkého istotne veľa ľudí pozná. Skupina hrala v zložení Miko Hladký, Maroš Hladký, Georgio Babulic, Tomáš Vereš a Peter Slamečka. Bolo možne počuť staršie aj novšie skladby, celkovo sa však dá povedať, že to bol Gladiátor so všetkým, čo k tomu patrí. Fotografie TU.

Míting ako taký dopadol bez komplikácií a nejaké to drobné pokrikovanie ľudí na adresu politikov na pódiu nieje nič výnimočné a patrí to k takýmto podujatiam, avšak nedá sa povedať, že daná sociálna situácia na Slovensku nieje až tak ružová.

Na záver ešte ostatné fotografie TU a fotografka na mítingu TU.

Blog, foto : Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková.