• Ne. sep 24th, 2023

Filozofky uštedrili lekciu domácim basketbalistkám

Autor IMG_1979

mar 1, 2011 ,
bk-zs-zvolen-hk-filozof-bratislava-1-liga-zien-basketbal
Eva Vodrážková č.6 (v bielom) bola opora tímu v tomto neľahkom zápase. Foto ZV-podujatia.

Počas uplynulého víkendu pricestovali dňa 26.2.2011 do Zvolena Bratislavské Filozofky, aby si tu vo Zvolene zmerali svoje sily v basketbalovom zápase 1. ligy žien (skupina západ) proti domácemu tímu BK ZŠ Zvolen.

Bratislavské prvoligistky dokážu potrápiť nejedného súpera. Vedelo by o tom porozprávať aj družstvo BKM Piešťany, ktoré utŕžilo prehru 13.2.2011 práve na hosťujúcich  palubovkách HK Filozof a prerušilo tak víťaznú sériu práve Piešťanským basketbalistkám.

Nakoľko Zvolenským dievčatám sa tento rok akosi herne nedarí, museli po tomto zápase s trpkosťou uznať, že vekový ak aj výkonostný priemer harcovníčok z Bratislavy bol úplne niekde inde oko ich vlastný.

Napriek tomu, že tréneri dali do zápasu všetky najlepšie hráčky ktoré mali k dispozícii, sa konečné skóre nakoniec zastavilo na hodnote 56:87 (34:50) v náš neprospech.

Filozofky hrali s chuťou do jedla

Zápas sa začal v relatívnej pohode a Zvolenčanky držali zo súperkami v zápase krok, ale ako sa neskôr ukázalo bola to len lesť a predzvesť pohromy, ktorá sa čoskoro dostaví a zaútočí ako blesk z jasného neba.

Po prvej štvrtine hry sme prehrávali, len o štyri body a tréneri, či už sa jednalo o hrajúcu trénerku Luciu Syč-Kriváňovú, Jozefa Gajdoša a trénera junioriek Radka Dvorščáka, rozhodne nerátali s takýmto priebehom hry.

V druhej štvrtine sa začal lámať chlieb, kedy ženský mančaft Filozofiek s neskutočnými skúsenosťami doslova popreháňal dievčatá zo Zvolena a uštedrili im tak lekciu z basketbalu.

Do druhej polovici zápasu, kedy skóre bolo už 34:50 bolo viac menej rozhodnuté, nakoľko súperky začali hrať ešte s väčšou chuťou a nedali tak veľkú šancu na rozvoj hry domácim hráčkam.

Tak či onak aj napriek prehre BK ZŠ práve takéto zápasy môžu najlepšie dopomôcť v raste nezrelému a menej skúsenému ženstvu aké Zvolenčanky momentálne sú.

Smutný začiatok veselý koniec

Pred začiatkom zápasu to v hľadisku nevyzeralo najlepšie, ale s ubiehajúcimi minútami zápasu sa začala zapĺňať na cca 50. ľudí. O tradičné pokrikovanie na adresu rozhodcu nebolo ani tentoraz núdza a veru nechcel by som byť na jeho mieste.

Domáce hráčky v zápase

BK ZŠ Zvolen

  • hráčky Eva Vodrážková č.6, Katarína Nagyová č15, Radoslava Konôpková č.13, Alena Batovská č.4, Lenka Makónyová č.10, Darina Leštáková č.9, Gabriela Turčanová č.17, Lucia Syč-Kriváňová č.11, Alexandra Sládoková č.8, Alexandra Chmulíková, Lenka Kubišová č.14
  • trénerská lavičkaJozef Gajdoš a Radko Dvorščák

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Eva Vodrážková 13. a Radoslava Konôpková 12.
  • HK Filozof Bratislava: najviac bodov v zápase – Lučeničová 32. a Markotánová 15.


Video (BK ZŠ v tradičných bielych dresoch) – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie (BK ZŠ v tradičných bielych dresoch)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š