• So. nov 26th, 2022

Hlinikári vytrestali volejbalistov spod Pustého hradu

ByIMG_1979

mar 2, 2011 ,
vph-zvolen-osk-hlinik-nad-hronom-volejbal-muzi
Hráči OŠK hrali v zápasoch na maximum. Foto: Ján Števonka

V nedeľu 27.2.2011 sa uskutočnil v hale TU vo Zvolene volejbalový zápas 1. ligy mužov (skupina stred) a sily si zmerali v dvoch zápasoch za sebou športové kluby na opačných stranách v tabuľke.

Domáce VPH Zvolen privítalo outsidera súťaže OŠK Hliník nad Hronom, ale ako sa neskôr ukázalo označenie outsider vôbec nevystihovalo to, čo sa dialo na palubovke počas zápasov.

Mužstvo Hliníka prišlo do Zvolena v podstatne ucelenejšej zostave ako v novembri, keď hrali so seniorom v zostave proti Zvolenskej Lokomotíve a vtedy prehrali obidva zápasy 3:0.

Zápasy dopadli tak ako dopadli a rozhodne však ten druhý prekvapil a zaskočil viac než dostatočne.

Prvý zápas 3:0 (21, 19, 18)

Prvý zápas sa niesol na strane VPH množstvom herných chýb a na strane Hliníka obrovskou nervozitou na palubovke, ktorá mala za to, že práve oni nepremenili pokazené lopty domáceho mužstva čo sa v konečnom dôsledku odrazilo vo vývoji druhého zápasu.

Zaujímavosťou zápasu bol fakt, že na súpiske sa objavil a v zápase si pár minút zahral aj tréner volejbalistiek klubu TJ Slávia TU Zvolen Marek Rojík.

Druhý zápas 0:3 (-22, -27, -23)

Tu platilo jednoduché a známe pravidlo „keď nedáš dostaneš“ a práve hosťujúce mužstvo sa po prvom prehratom zápase dalo psychicky do kopy, využívali chyby súpera vo svoj prospech a to v konečnom dôsledku znamenalo ich triumfálny obrat vo výsledku zápasu.

Zápas s fanúšikovskou základňou

Na tieto dozaista lukratívne zápasy sa prišlo pozrieť odhadom cca 50 ľudí a pozorné oko si muselo všimnúť, že medzi povzbudzujúcimi fanúšikmi boli aj v hojnom počte zastúpené juniorské volejbalistky, ktoré prišli takto podporiť nielen svojho trénera, ale aj hráčov VPH.

Fakty zápasu

  • výsledky zápasov 3:0 a 0:3
  • hráči VPH – Lupták, Michalec, Smetanka, Kašša, Faško, Puškár (libero Veľký, Havran, Benc, Kollár, Rojík)
  • rozhodcovia – Matúš a Filo

Pár minút videa z prvého zápasu ( Zvolenčania v slabo-modrom) – doporučujem HD tlačítko na videu

Fotografie z prvého zápasu (Zvolenčania v slabo-modrom)

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š

Podobná téma