• St. nov 30th, 2022

MVK Zvolen vyhrali „s prstom v nose“

ByIMG_1979

mar 9, 2011 ,
mvk-lokomotiva-zvolen-mvk-detva-volejbal-muzi
O takéto zaujímavé momenty na sieti nebola v zápase núdza. Foto: Ján Števonka

Po troch mesiacoch prišli hráči Detvy do Zvolena, aby sa tu na Fašiangy – 5.3.2011, opäť postavili  proti mestskému volejbalovému klubu 1. ligy mužov (skupina stred) a to konkrétne proti MVK Lokomotíva Zvolen.

Tak, ako pred tým, tak aj teraz sa stretnutie odohralo v hale IX. ZŠ vo Zvolene a zápas koniec koncov dopadol presne tak, ako pred tým. Hráči z Detvy tak museli uznať, že vyhrať nad mužstvom, ktoré je prvé v tabuľke, bolo nad ich sily.

Družstvo MVK  Zvolen hralo v obidvoch zápasoch v znamení pohody a s absolútneho psychického pokoja a v oboch zápasoch sa doslova so súperom na palubovke zahrávali.

Tento zápas bol rozhodne pre hráčov MVK Detva nápomocný v ďalšom rozvoji, nakoľko v ňom mohli získať cenné skúsenosti do budúcna.

Prvý zápas 3:0 (13, 22 17) a druhý zápas 3:0 (18, 12, 25)

Obidva zápasy sa niesli vo vynikajúcej hernej pohode domácej Lokomotívy a doslova tento duel pripomínal náročnejší tréning pred samotným zápasom.

Detviansky, hráči len s ťažkosťami odolávali tlaku a hernej prevahe súpera, ktorý je už dlhodobo usadený na samotnom vrchole tabuľky a rozhodne právom.

Aj napriek všetkému mladý kolektív z Detvy podával výkon na palubovke výkon hodný ich možností a aj napriek tomu, že prehrali v každom sete, bolo badať na ich mužstve, psychickú vyrovnanosť a súdržnosť v ich tíme.

Derby neprilákalo veľa skalných fanúšikov

Počas prvého zápasu hľadisko zívalo prázdnotou a fanúšikovia by sa dali zrátať na prstoch rúk.

Tento stav mal na svedomí aj fakt, že práve počas tohoto dňa prebiehali fašiangové oslavy a možno sa ľudia zdržali aj v blízkosti športovej haly, kde prebiehal zápas nakoľko sa tam odohrávala tradičná, pravá a nefalšovaná zabíjačka.

Nech to bolo tak či onak, v hľadisku bolo možné vidieť okrem reportérov aj hráčku TJ Slávia TU Máriu Osvaldovú a ďalších pár ľudí.

Fakty zápasu

  • výsledky zápasov – 3:0 (13, 22 17) a druhý zápas 3:0 (18, 12, 25)
  • hráči MVK Lokomotíva Zvolen – Vaško, Senko, Beskydiar, Futák, Jankovič, Dvořák (libero Vilhanček)
  • rozhodcovia

Výsledky zápasov 18. kola 1. ligy mužov 5. a 6.3.2011

  • MVK Lokomotíva ZvolenMVK Detva 3:0 a 3:0
  • TJ Stavbár PrievidzaVPH Zvolen 3:0 a 3:0
  • ŽilinaMartin 3:1 a 2:3

Video z prvého zápasu (Zvolenčania v červených dresoch) – doporučujem tlačítko HD na videu

Fotografie z prvého zápasu (Zvolenčania v červených dresoch)

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková

Podobná téma