• So. jan 28th, 2023

Strhujúce derby pod Pustým hradom

vph-zvolen-mvk-lokomotiva-zvolen-volejbal-muzi
Hráči doslova predvádzali heroické výkony. Foto. Ján Števonka

Volejbalové derby s prívlastkom par excellence sa uskutočnilo 13.3.2011 v hale TU (TUZVO) vo Zvolene. Proti sebe sa postavili dva Zvolenské kluby 1. ligy mužov (skupina stred): VPH Zvolen privítalo MVK Lokomotíva Zvolen.

Domáci volejbalový klub VPH ešte v túto sezónu ani raz nevyhral nad Lokomotívou a poraziť neporaziteľný Zvolenský klub, ktorý prehral len s Prievidzou by bolo pre neho veľké zadosťučiním.

Aj napriek obidvom prehraným zápasom chýbala, len šťastena Pustohradníkom k tomu, aby dali za vyučenie práve MVK nakoľko práve VPH bol ten klub, ktorý rozhodne nehral druhé husle v zápasoch.

Tak či onak, z víťazstva sa napokon tešil v oboch zápasoch mestský volejbalový klub MVK – dva krát 1:3.

Dlhotrvajúce zápasy s heroickými výkonmi

Zápasy s heroickými zvratmi v každom sete – aj tak by sa dali nazvať tieto zápasy lídra súťaže s druhým tímom, ktorý sa v žiadnom prípade neprišiel, len zúčastniť, ale ukázať, na svojej palubovke, že rozhodne právom patrí k elite skupiny.

Súdržnosť mužstva VPH viedla v prvom zápase k tomu, že súper musel v závere setoch siahnuť až na pomyselné dno a rýchlymi brejkmi sa im podarilo zvrátit stav stretnutia na svoje konto.

V druhom zápase v začiatkoch troška zaspalo práve domáce VPH a to sa mu stalo osudným a len s ťažkosťami hľadalo formu z prvého zápasu.

Preplnené hľadisko, skvelá nálada a šarmantné bufetárky

O domácich derby v hale TU sa vie, že zvyčajne na volejbale mužov býva kapacitne nie práve veľké hľadisko zvyčajne zaplnené, čo platilo do bodky aj pri týchto dueloch.

Od úvodných minút prvého zápasu hľadisko doslova praskalo vo švíkoch a nájsť voľné miesto čo i len na státie bol veľký problém.

O pitný režim sa starali šarmantné dievčatá, ale nejako im predajnosť aj napriek nízkym cenám nestúpala, nakoľko boli fanúšikovia doslova zahľadený do zápasu.

Aj napriek tomu, že sa nahlas povzbudzovali oba tímy súčasne, tak sa dokonca sa našiel jeden provokatér, čo kričal „Žilina“ do toho však nikto any brvou nepohol a sledoval zápas

Zostavy tímov

VPH Zvolen

  • hráči – Puškár, Havran, Michalec, Ostranský, Kašša, Lupták (libero Veľký, Smetanka, Benc, Faško)

MVK Lokomotíva Zvolen

  • hráči – Beskydiar, Dvořák, Jankovič, M. Orolín, J. Orolín, Futák (libero Senko, Nemec, Divulit, Vaško

Fakty zápasu

  • stav stretnutí – 1:3 (-25,-24,23,-25) a 1:3 (-17,-16,22,-17)
  • prvý zápas 104 minút a druhý zápas 96 minút
  • rozhodcoviaKubáň a Banáš
  • diváci – cca 80

Video z prvého zápasu (VPH Zvolen v bielom) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie z prvého zápasu (VPH Zvolen v bielom)

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková

Podobná téma

Všetky práva vyhradené © 2008 zv-podujatia.com – Ján Števonka