• Po. okt 2nd, 2023

Veľkonočné trhy vo Zvolene 2011

Autor IMG_1979

apr 23, 2011 , ,
velkonocne-trhy-zvolen-2011
V stánkoch bolo možné nájsť rozličný tovar. Foto: Ján Števonka.

Neodmysliteľným podujatím v meste Zvolen bývajú vždy dva krát do roka tradičné dvojdňové podujatia, a to konkrétne na jar Veľkonočné a na jeseň burčiakové trhy.

Počas dvoch dní, tento rok 20. a 21.4.2011, si pre Zvolenčanov pripravilo mesto Zvolen pútavý kultúrny program. V stredu 20.4.  odohrala na pódiu koncert zvolenská country skupina Pacipacifik o 18:30 hod a na nasledujúci deň sa uskutočnilo bábkové predstavenie pod názvom Otesanček divadelného spolku Na rázcestí o 16:30 hod.

Po celom námestí sa nachádzali vedľa seba postavené stánky trhovníkov, v ktorých bolo možné zakúpiť sortiment od výmyslu sveta.

Jediným negatívom, ktorý bol taký bijúci do očí, boli cenovky na stánkoch s občerstvením, hlavne langoše, varená kukurica a trdelníky, zato však tradičný zlatistý mok si držal rozumnú cenu.

Okrem kultúrneho programu organizovaného mestom Zvolen fungoval aj tradičný Lunapark v priestoroch bývalých Jegorovových kasární. Tu si prišli všetci na svoje, či už v Drakulovom zámku, alebosi  mohli zaskákať na trampolíne, previesť sa na tradičnom kolotoči Labute a pre tých odvážnejších s prázdnym žalúdkom tu bol kolotoč Mega Evolution.

Kultúrny program námestie SNP

Pacipacifik – Country a westernová skupina zo Zvolena, ktorá je už na hudobnej scéne nepretržite viac ako 10. rokov a je preslávená nielen grandióznou hrou na ústnu harmoniku Daniela Axmanna, za ktorú si odniesol nejedno ocenenie. Skupina má na svojom konte 1 CD (Prvou parou vpred), ktorého krstným otcom bol samotný primátor mesta Zvolen Miroslav Kusein.

Ich repertoár tvorí predovšetkým vlastná tvorba, ale siahli aj po českých ako aj amerických interpretoch či už to bol Ivan Mládek, Michal Tučný, skupina Plavci, Johnny Chash, Ricky Nelson a ďalší

Zloženie skupiny:

  • Daniel Axmann – mandolína, ústna harmonika a spev
  • Rastislav Belička – gitara a spev
  • Michal Weiss – banjo a spev
  • Vladimír Nociar – basgitara
  • Tóno Myšiak – bicie

Skupina odohrala skladby ako Severní vítr, Cesta za tetou, Speedy Gonzáles a podobne, čo si v konečnom dôsledku môžete pozrieť aj na priložených videách.

Pacipacifik – Severní vítr je krutý

Pacipacifik – Mary Lou

Na ďalší deň 21.4.2011 o 16:30 hod si prišli na svoje najmenší a to pri bábkovom predstavení Otesanček divadelného spolku Na Rázcestí.

Zhrnutie a záver

Veľkonočné trhy prebehli v pohode a ľudia si rozhodne mali v stánkoch trhovníkov z čoho vybrať, bolo sa aj kde občerstviť a bola aj možnosť zabaviť sa v Lunaparku. Tí, ktorí to troška viac prehnali s občerstvením si podriemali v parku na trávičke alebo len tak na vôkol.

Zostrih videa, so všetkým, čo bolo možne vidieť počas týchto dvoch dní, vám prinášam na videu.

Pár fotografií z podujatia (stánky, kapela, divadlo, lunapark)

Blog, foto a video : Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma