• St. nov 30th, 2022

Triumfálne víťazstvo Zvolenčaniek nad Klokankami

ByIMG_1979

máj 4, 2011 ,
slovensko
Foto: Ján Števonka

V deň prvého mája sa okrem osláv tohto sviatku uskutočnil v hale IX. ZŠ Zvolen po hernej stránke vynikajúci basketbalový zápas 2. ligy žien medzi domácim BK ZŠ ZvolenBK Klokani Ivanka pri Dunaji.

V zostave domáceho tímu chýbalo kvôli zdravotným problémom zopár hráčok, ale to z pochopiteľných dôvodov, nakoľko sa v dňoch 21. – 25.4.2011 zúčastnili prestížneho podujatia Easter Euro Basket Praha.

V konkurencii 7 tímov v ich vekovej kategórie sa umiestnili na krásnom 3. mieste, k čomu im treba pogratulovať.

Video, fotografie a všetko ostatné nájdete v pokračovaní článku.

Preto niet divu, že aj tento duel dopadol ako dopadol, aj napriek tomu, že rozhodcovské pískanie vyvolalo v hľadisku prvý krát vulgarizmus- ani toto nevyviedlo zvolenské ženy z konceptu a v heroickom závere porazili Klokanky v pomere 73:58 (31:29)

Zápas ako sa patrí

Úvod zápasu sa vyznačoval obrovskou rýchlosťou a dynamikou na jednej či druhej strane a jednotlivé kluby skórovali raz do jedného a raz do druhého koša.

Na konci prvej štvrtiny sme síce prehrávali o tri koše, ale druhú štvrtinu si to zvolenské dievčatá vynahradili a precíznou hrou Jenky Štiastnej, Ivany Marcelyovej, hrajúcej trénerky Lucie Syč-Kriváňovej ako aj Sone Čermákovej, sa ujali vedenia a v polovici zápasu sme viedli už o dva koše 31:29.

Perličkou poslednej sekundy druhej štvrtiny bol perfektný trojkový hod Lucie Syč-Kriváňovej do súperovho koša.

Po zmene strán hrali Zvolenčanky s chuťou a nedali sa ani vyviesť z konceptu po veľakrát nie objektívne pískajúceho rozhodcu.

Po taktických pokynoch trénera Klokaniek presunuli hráčky obranu viac smerom dopredu a zvolenským hráčkam nebolo treba viac k tomu, aby svojou technickou hrou prešli obranou súperiek a hodmi z diaľky skórovali.

Po vyhratej tretej štvrtine v pomere 48:44 nasledovala záverečná, v ktorej jednoznačne dominovali Zvolenčanky a nedali absolútnu šancu na rozvinutie hry súperkám a po záverečnom hvizde bol konečný a nemenný stav 73:58.

Hľadisko v znamení hokeja

Na tento posledný duel sa prišlo pozrieť cca 50 ľudí a nedal sa prehliadnuť fakt, že na Slovensku momentálne prebiehajú MS (majstrovstvá sveta) v ľadovom hokeji, nakoľko rôzne doplnky tomu nasvedčovali.

Obligátny pokrik Slovenskoóóóó bol aj tu prítomný, ako aj futbalová trúba Vuvuzela a navodila sa tak zaujímavá atmosféra.

Fakty zápasu

  • Hráčky BK ZŠ Zvolen – Soňa Čermáková, Karin Holienčíková, Petra Chrenková, Dominika Ľuptáková, Ivana Marcelyová, Katarína Nagyová, Gabriela Turčanová, Lucia Syč-kriváňová a Jenka Štiasna 
  • Tréner – Radko Dvorščák
  • Najúspešnejšie hráčky BK ZŠ Zvolen – Lucia Syč-kriváňová 22 bodov a Dominika Ľuptáková 19. bodov

Priebežné poradie 2. liga žien 

  1. BK ZŠ Zvolen – 20 bodov
  2. Strojár Malacky – 19 bodov
  3. BKŽ Lokomotíva Sereď – 18 bodov
  4. BK Ivanka pri Dunaji  – 18 bodov
  5. Dubček Bratislava – 16 bodov
  6. Atómová Trnava – 14 bodov
  7. BK Petržalka – 12 bodov


Videozostrih zo zápasu (Zvolenčanky v bielom)

Pár fotografií zo zápasu (Zvolenčanky v bielom) – ospravedlňujem sa za kvalitu

Blog, foto a video : Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková

Podobná téma