Triumfálne víťazstvo Zvolenčaniek nad Klokankami

slovensko

V deň prvého mája sa okrem osláv tohto sviatku uskutočnil v hale IX. ZŠ Zvolen po hernej stránke vynikajúci basketbalový zápas 2. ligy žien medzi domácim BK ZŠ Zvolen - BK Klokani Ivanka pri Dunaji. V zostave domáceho tímu chýbalo kvôli zdravotným problémom zopár hráčok, ale to z pochopiteľných dôvodov, nakoľko sa v dňoch 21. - 25.4.2011 zúčastnili prestížneho podujatia Easter Euro Basket Praha. V konkurencii 7 tímov v ich vekovej kategórie sa umiestnili na krásnom 3. mieste, k čomu im treba pogratulovať. Video, fotografie a všetko ostatné nájdete v pokračovaní článku.

Preto niet divu, že aj tento duel dopadol ako dopadol, aj napriek tomu, že rozhodcovské pískanie vyvolalo v hľadisku prvý krát vulgarizmus- ani toto nevyviedlo zvolenské ženy z konceptu a v heroickom závere porazili Klokanky v pomere 73:58 (31:29)

Zápas ako sa patrí

Úvod zápasu sa vyznačoval obrovskou rýchlosťou a dynamikou na jednej či druhej strane a jednotlivé kluby skórovali raz do jedného a raz do druhého koša.

Na konci prvej štvrtiny sme síce prehrávali o tri koše, ale druhú štvrtinu si to zvolenské dievčatá vynahradili a precíznou hrou Jenky Štiastnej, Ivany Marcelyovej, hrajúcej trénerky Lucie Syč-Kriváňovej ako aj Sone Čermákovej, sa ujali vedenia a v polovici zápasu sme viedli už o dva koše 31:29.

Perličkou poslednej sekundy druhej štvrtiny bol perfektný trojkový hod Lucie Syč-Kriváňovej do súperovho koša.

Po zmene strán hrali Zvolenčanky s chuťou a nedali sa ani vyviesť z konceptu po veľakrát nie objektívne pískajúceho rozhodcu.

Po taktických pokynoch trénera Klokaniek presunuli hráčky obranu viac smerom dopredu a zvolenským hráčkam nebolo treba viac k tomu, aby svojou technickou hrou prešli obranou súperiek a hodmi z diaľky skórovali.

Po vyhratej tretej štvrtine v pomere 48:44 nasledovala záverečná, v ktorej jednoznačne dominovali Zvolenčanky a nedali absolútnu šancu na rozvinutie hry súperkám a po záverečnom hvizde bol konečný a nemenný stav 73:58.

Hľadisko v znamení hokeja

Na tento posledný duel sa prišlo pozrieť cca 50 ľudí a nedal sa prehliadnuť fakt, že na Slovensku momentálne prebiehajú MS (majstrovstvá sveta) v ľadovom hokeji, nakoľko rôzne doplnky tomu nasvedčovali.

Obligátny pokrik Slovenskoóóóó bol aj tu prítomný, ako aj futbalová trúba Vuvuzela a navodila sa tak zaujímavá atmosféra.