• So. nov 26th, 2022

Rytierske dni na Pustom hrade 2011

ByIMG_1979

máj 29, 2011 ,

vir-fortisAni maximálne nepriaznivé počasie neodradilo nespočetné množstvo návštevníkov zavítať na tradičné podujatie organizované Priaznivcami Pustého hradu.Rozsiahly areál horného hradu dýchal celý deň históriou, kultúrou, vôňou dobrého jedla a jedinečnou atmosférou.

Program začínal v dopoludňajších hodinách vystúpením Petra Stašáka, ktorého si prišli vypočuť mladí aj starší. Historický šermiari predstavili rekonštrukciu dobíjania hradu a vypálenia Komitátneho hradu. Pri salvách z historickej predovky zaliehalo určite všetkým návštevníkom v ušiach. Bojovalo sa naozaj ako o život. Množstvo ranených na oboch stranách to jednoznačne dokumentovalo. Hrad sa však nakoniec vlastníkom podarilo ubrániť.

Po tretej popoludní začal prítomných zabávať populárny Pavol Hamel, svojimi takmer zľudovelými hitmi dokázal aj naprie vytrvalému dažďu vytvoriť jedinečnú atmosféru. Medulienku, Učiteľku tanca, ZRPŠ, či Cirkus leto spievali naozaj všetci. Pavol Hamel je skutočná hviezda slovenskej pop music a s ľuďmi to dokáže.

Popoludnie patrilo bitke na Dončovom hrade, rytierskemu turnaju a ohňovej šou. Celé podujatie dopĺňali stánky s ľudovými a upomienkovými výrobkami, dobrým jedlom, medovinou a pivom. Každý si mohol prísť na svoje.

Hmla, silnejší a slabší dážď zamedzili výhľadom z upraveného hradného kopca z výšky 571 metrov nad morom. Napriek tomu myslím že pozitívnymi emóciami zafarbené tváre návštevníkov hovorili jednoznačne o vydarenom podujatí.

 Fotografie

Text, foto: Peter Zbončák – storm-design.sk