• Št. nov 30th, 2023

1. ročník pivno-turistického pochodu Šariš Zvolenská 12° part. 1

Autor IMG_1979

jún 19, 2011
pivny-pochod-zvolen
BarBar zobral skoro všetky ocenenia (s prava Martin Mázor, Veronika Ručková, Martin Šimko.) Foto: Ján Števonka

Po minuloročnom 0. ročníku pivno – turistického pochodu koncom mesiaca august si tento rok na 1. ročníku v júni mohli zmerať sily v pití zlatistého moku všetc,i čo mali nad 18 rokov a nielen chuť sa zabaviť ako aj zmerať si sily.

Hlavným organizátorom podujatia bol Martin Šimko, na ktorom po celý deň bolo videť len dobrú náladu aj napriek tomu, že minulý rok bolo zaregistrovaných 163 bojovníkov, kdežto tento rok sa číslo registrovaných o 14:30 zastavilo na čísle 68.

O 14:40 sa o rozruch postaral Branislav Dobrovoda prezývaný Bako, ktorý ako prvý prešiel cieľom s plným počtom a tento obdivuhodný výkon mu môže hocikto závidieť.

Večerný program pozostával z vystúpenia nitrianskej kapely Never Back, kapely Rock For z Banskej Bystrice, brušných tanečníc a šermiarov z Vir Fortis.

Videá, fotografie a všetko ostatné nájdete v pokračovaní článku.

Tak či onak, nič sa už nedá vrátiť naspäť, ale jedno sa musí uznať, že podujatie ako celok aj s kultúrnymi vložami bolo jednoducho vynikajúce.

Tak ako aj minulý ročník, tak aj tento rok vám prinášam dva články, ale tentokrát aj s bonusmi v podobe fotografií, videí, a nakoľko aj personál v jednotlivých podnikoch dostal zabrať, tak som sa pokúsil opísať aj atmosféru z jednotlivých zúčastnených zariadení.

Podniky ktoré bolo potrebné absolvovať

 1. Autocvičisko
 2. X Légia
 3. City caffe & cocktail bar
 4. piváreň Hubeerya
 5. Charisma café & bar
 6. Mamut Pub
 7. Caffe bar Santtos
 8. R – Pub
 9. U nás doma
 10. Bar Bar
 11. piváreň Kocúr
 12. Autocvičisko

Tak ako rok minulý, tak aj tentokrát som sa bol zaregistrovať hneď ráno, dokiaľ nie je ešte slnko dosť vysoko a nakoľko ma čakala ešte jedna akcia –Hydromelioračné kanály sa obliekli do farieb súbežne s touto, tak som si potreboval urobiť malý náskok.

O 9:05 v bývalom autocvičisku som dostal pindex s číslom 4 a aby som zapadol do kolektívu, tak som si ešte aj zakúpil tričko.

Vyštartoval som teda priamo domov, posilniť sa pred tým, než večer dúfajúc dobijem vrchol a budem ako tak v technickom stave na kultúrnom programe, aby som ešte dokázal zachytiť atmosféru baviacich sa ľudí.

Doma sa už pripravujú halušky, pomôžem teda so zvyškom, najem sa čo sily stačia a vyštartujem hor sa do strastiplného boja.

Prvý podnik, ktorý som navštívil bol Charisma café & bar o 11:00, kde už pri bare čakajú dve barmanky, a okrem opečiatkovaného pindexu musím vysvetľovať a hlavne obhajovať tú moju ďalšiu stránku o recenziách podnikov vo Zvolene.

Začína to teda dosť zle s prihliadnutím na fakt, že ma čakajú ešte dva podniky, o ktorých som písal recenzie a ak to pôjde takto daľej, tak ten vrchol nedosiahnem.

Ak sa malo niečo stať, čo by prekazilo môj postup v súťaži, tak som do išiel priamo za rohom stojaceho podniku City caffe & cocktail bar, ktorý je taktiež medzi recenzovanými.

Je 11:15, vychádzam z dverí výťahu priamo do útrob podniku a už z diaľky počujem Janči a nemusím sa ani len obzrieť a je to jasné – kamarát Maťo.

Od barmana Erika si pýtam pivo a podávam pindex a nedá mi nevšimnúť si usmiatu servírku, ako sa neskôr nechtiac dozvedám Peťu, ktorá tam pravdepodobne pracuje len pár dní. Maťo sa svojím šarmom snaží zapôsobiť, ale neúspešne, a tak ho ešte odfotím a idem preč na ďalšiu zástavku.

X Légia je nový podnik na trase a nachádza sa pri malej stanici. Vchádzam teda dnu, kde na vŕzganie dvier zareaguje krčmárka Lucia a je jej jasné, skrz čo som prišiel. Má perfektný prehľad o tom, koľko ľudí tam už od registrácie bolo a ja som bol už jej 19 kunčaft, hovorí s úsmevom na tvári. Vypijem pivo, odzdravím na odchod a o cca 12:15 som už preč.

Vravím si, že pôjdem sa teraz pozrieť na terasu BarBar, na tie ozaj pekné dievčatá, ktoré v tom červenom oblečení vždy vyzerajú vynikajúco. Nakoľko majú plnú terasu a plno práce, nie sú nadšené z môjho vypytovania a tak dopijem, beriem pindex a zaraz som preč.

Od tohoto podniku trvá cesta do Caffe bar Santtos cez ulicu pár minút a už o 12:30 po zástavke v boxoch (mestské WC) vchádzam a objednávam pivko u usmiatej barmanky Evky. Dozvedám sa, že v ich podniku bolo maximálne do pät ľudí a nakoľko má robotu, tak niet času na dlhosiahlejšie konverzácia a tak dopíjam a s pozdravom odchádzam znova do boxov.

V mestských WC pracuje Žaneta, moja bývalá kolegyňa z práce, takže tam rád zájdem na pár slov a ešte na to, na čo je tá budova postavená.

Poberám sa teda na opačnú stranu námestia smerom k pošte, kde je daľšia terasa s názvom U nás doma. Sadám si na stoličku a po chvíli príde ku mne podľa visačky na oblečení Veronika. Podľa jej slov bolo u nich tak cca 15 súťažiacich – podotýkam, že čas na hodinkách je už 12:35.

Nakoľko mám za sebou veľkú časť mesta a potrebujem odbúrať kus alkoholu z tela, ako aj ísť na druhú akciu na sídlisku Západ, tak sa poberám smerom k podniku R-pub.

V tomto podniku pracuje za výčapom pani Renáta a aj v tomto podniku to nie je s návštevnosťou ružové a dalo by sa to spočítať na dlani jednej ruky. Kedže sa ponáhľam, rýchlo dopijem pivo a hor sa smer na Západ do Mamuta.

Je 13:45 a Mamut Pub v túto dobu až na pár ľudí zíva prázdnotou, ale po chvíli sem zavíta skupinka už dobre naladených súťažiacich.

Toto je záver prvej časti článku – v druhej budú okrem dokončenia pochodu dostupné videá, fotografie z kultúrneho programu, a ostatné takže buďte naladení.

Video – losovanie tomboly

Fotografie baviacich sa ľudí.

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Bc. Lenka Hrobáriková

Podobná téma