• Ut. nov 28th, 2023

Deň Sídliska 2011 part. 3

den-sidliska-zvolen-zapad
Sprievodný program bol vynikajúci. Foto: IMG_1979.

V tomto  treťom a zároveň poslednom článku sa dozviete ďalšie informácie o tomto podujatí. Ponúkam aj videá z vystúpenia ďalších  interpretov.

Po tombole vystúpilo hudobno-tanečné štúdio (HTS) so svojim bohatým hudobno-tanečným programom, ktorý bol najrozsiahlejší.

Táto súkromná základná škola predviedla počas dvoch hodín na pódiu aj pod pódiom divákom repertoár z každého odboru, ktorý sa v škole učia.  V samom závere ešte vystúpila dievčenská vokálna skupina Sweet Little Chicks. Nakoľko ich už z tejto stránky dobre poznáte, tak vám prinášam videá toho, čo ste  tu ešte nevideli.

Videá a všetko ostatné nájdete v pokračovaní článku.

Lektorka Hip – Hopu Andrea Shottová predviedla spolu s dievčatami pod pódiom tanečnú choreografiu.

Hudobno- tanečný odbor predviedol  na pódiu aj  tzv. jazzový tanec.

Druhé a záverečné žrebovanie tomboly začalo o 16:00 hod. a nakoľko sa malo rozhodnúť aj o hlavnej cene osobnom automobile Kia na víkend,  tak to doslova v publiku vrelo. Postupne,  ako ceny ubúdali, tak napätie gradovalo a veľa ráz bolo vidieť, že tí istí ľudia si boli prevziať aj 3 ceny. Táto skutočnosť samozrejme  niektorých aj rozhorčovala.  Počet lístkov na tombolu pre jedného však obmedzený nebol a tak len treba zablahoželať výhercom.

Hlavnú cenu a auto Kia na víkend získal teenager a druhú cenu farebný televízor zasa dievča, tiež v teenegerskom veku.

Po 18:30 hod. vystúpili seniori v spoločenských tancoch a ich výkon bol viac než obdivuhodný. V mnohých divákoch vyvolali túžbu  vrátiť sa  do čias ZŠ a tradičného Venčeka.

Spoločenské tance vystriedal spevácky zbor Kvas, ktorý spieva aj v kostole na sídlisku Západ a tu je ich vystúpenie na pódiu.

Vo  večerných hodinách po 19:00 hod. predviedol ukážky Aikido klub Zvolen, pod vedením M. Paulenku – pár fotografií nájdete v predchádzajúcej časti.

O 19:30 hod. si na svoje rozhodne prišli obdivovatelia vážnej hudby, na pódiu vystúpilo hudobné zoskupenie Tango kvartet.

Tango Kvartet

Posledné dve hodiny, respektíve dokiaľ nezačalo pršať, patrilo celé pódium zoskupeniu pod názvom M.B.R (Monkey business records). Pripravené boli vystúpiť: Lepšie Časy (Zvolen), Vlastný Prejav (B.B), Esso – Beatbox (Senec), Dj Slacker (Zvolen) a Tanečný klub Element (B.B).

Práve tanečný klub Element predviedol grandiózne vystúpenie a doslova rozprúdil dobrú náladu medzi ľuďmi.

Tak to by bol úplný záver vynikajúceho podujatia Dňa Sídliska a rozhodne treba všetkým,  čo sa i len malým dielom podieľali na tejto akcii poďakovať. Ako celok toto podujatie v konečnom dôsledku navodilo perfektnú a nezabudnuteľnú atmosféru.

Článok, foto a video: IMG-1979