• Po. feb 6th, 2023

Speedminton® Berlin test 2011 Zvolen

speedminton-zvolen
Lucia Syč-Kriváňová. Foto: Ján Števonka

V sobotu 20.8.2011 so začiatkom o 10:00 hod. sa uskutočnilo v športovom areáli Hotela Tenis športové podujatie v speed badmintone, pod názvom Speedminton® Berlin test 2011. Pôvodne sa mal turnaj hrať v Handlovej, ale kvôli organizačným problémom sa turnaj uskutočnil práve vo Zvolene.

Podujatie bolo organizované Slovenskou asociáciou speed badmintonu SASB Speedminton Slovakia a súťažilo sa v kategóriách muži, ženy, U-18 (1993 a ml.), U14 (1997 a ml.), muži 40+ (1971 a st.), ženy 35+ (1976 a st.), muži, ženy – začiatočníci (pre začínajúcich speed badmintonistov) a mix štvorhra.

Hralo sa na desiatich kurtoch, z toho dva juniorské zápasy, počas slnečného, ale pre hráčov nepríjemného veterného počasia a pred samotným turnajom bolo na toto športové podujatie prihlásených viac ako 45 pretekárov.

Oficiálne výsledky tu budú zverejnené hneď ako budú oficiálne potvrdené – dovtedy ponúkam zopár fotografií zo samotného podujatia.V

Výsledky v jednotlivých kategóriách

Muži

  • 1. Andrej Ostrihoň Zvolen, 2. Tomáš Pavlovský Očová, 3. Ján Ščavnický TJ Slávia PU Prešov, 4. Tomáš Bilik Vodacionline, 5.-7. Martin Ambróz Zvolen, Tibor Nešťák SpeedFlo Sered a Erik Vodhánel Zvolen

Ženy

  • 1. Barbora Syč-Kriváňová Banská Bystrica, 2. Lucia Syč-Kriváňová Banská Bystrica, 3. Henrieta Syč-Kriváňová Banská Bystrica, 4. Lenka Levková SpeedFlo Sered

Juniori U18 (1993 – 1996)

  • 1. Matúš Štrajanek SpeedFUn Podbrezová, 2. Matej Schieber Zvolenská Slatina, 3. Lenka Levková SpeedFlo Sereď

Juniori U14 (1997 a ml.)

  • 1. Adam Kakula Tovarníky, 2. René Lecső Rimavská Sobota, 3. Kristína Ščavnická TJ Slávia PU Prešov, 4. Alexandra Motyčková SpeedFUn Podbrezová, 5.-8. Patrik Turna SpeedFUn Podbrezová, Ema Nešťákova SpeedFlo Sered, Radka Balážová Zvolen, Terézia Gibalová Lokomotíva Banská Bystrica, 9.-10. Barbora Ščavnická TJ Slávia PU Prešov, Daniela Kovačiková SpeedFUn Podbrezová

Muži 40+ (1971 a st.)

  • 1. Peter Lecső Rimavská Sobota, 2. Jozef Gibala Lokomotíva Banská Bystrica, 3. Ján Jančok Žarnovica, 4. Štefan Vaško Lokomotíva Banská Bystrica

Ženy 35+ (1976 a st.)

  • 1. Miroslava Balážová Zvolen, 2. Henrieta Syč-Kriváňová Banská Bystrica, 3. Alena Dugova Piešťany, 4. Iveta Štrajaneková SpeedFUn Podbrezová, 5. Iveta Siroteková Nitra, 6. Mária Ščavnická TJ Slávia PU Prešov, 7.-8. Maria Nestakova SpeedFlo Sered a Rut Javorová Modra

Začiatočníci muži

  • 1. Rastislav Jelenský Zvolen, 2. Norbert Eggenhofer Nitra, 3. Branislav Koczkas Banská Bystrica, 4. Korčok Peter Zvolen, 5.-8. Miroslav Raffay Klub Pampúch Prievidza, Matej Schieber Zvolenská Slatina, Hilbert Hubert Banská Štiavnica, David Javor Modra, 9.-11. Ivan Šturcel Klub Pampúch Prievidza, Matúš Jančok Žarnovica a Filip Polách Moda

Začiatočníci ženy

  • 1. Iveta Siroteková Nitra, 2. Miroslava Kučerová Vodacionline, 3. Ivana Šturcelova Klub Pampúch Prievidza

MIX double

  • 1. Andrej Ostrihoň a Barbora Syč-Kriváňová, 2. Jozef Gibala a Henrieta Syč-Kriváňová, 3. Martin Ambróz a Miroslava Balážová, 4. Erik Vodhánel a Lucia Syč-Kriváňová, 5.-8. Mária Nešťáková a Peter Lecső, Terézia Gibalová a Branislav Koczkas, Iveta Siroteková a Norbert Eggenhofer, Alena Dugova a Štefan Vaško

Krátke video o tom ako sa hrá speed badminton.

Fotografie 

Blog, foto a video : Ján Števonka.

Podobná téma