• So. sep 30th, 2023

DRIVE oslavoval

Autor IMG_1979

sep 10, 2011 ,
ts-drive-zvolen
Lenka Honíšková zakladajúca členka TS Drive (v strede). Foto: Ján Števonka.

Piatkový večer patril oslavám piateho výročia založenia tanečnej skupiny Drive Zvolen. Ako inak mohli sláviť, ak nie tancom. V dome kultúry na sídlisku Podborová pripravili bohatý program a k tomu si prizvali aj tanečníkov zo skupiny Wanted Štefana Chleba a tiež študentov Pink Harmony Academy.

Dievčatá predviedli svoje staršie, ale aj najnovšie choreografie zakladajúcej členky Lenky Honíškovej. Tance inšpirované filmom, životom či problémami si vyslúžili nemalý aplauz.

Ako prvý tanec zvolili energickú Pomádu, ktorú si zostavili tanečníčky, podnietené školským predstavením. V repertoári skupiny sa nachádzajú aj scénické choreografie Dve strany môjho ja, Frida, či Rozdiely nás nerozdelia. Pomocou tanca vyjadrujú životné situácie, poukazujú na problémy a snažia sa diváka priviesť k zamysleniu.

Na roztancovanie publika dievčatá používajú rýchlejšie rytmy spolu s modernejšími pohybmi. Mníšky, Opa Opa či najstaršia Hot sú choreografie, ktoré vás nenechajú sedieť.

Tanečná skupina DRIVE má na svojom konte mnoho ocenení a titulov zo súťaží, ktorých sa pravidelne zúčastňujú. Medzi ne patrí Zvolenské tanečné pódium, či Senecká dúha, na ktorú postúpili z regionálnych kôl tento aj minulý rok. Toto leto účinkovali aj na festivale v českých Prachaticiach. A to, že tanec je aj o vizuálnych prvkoch dokazujú efektnými kostýmami, za ktoré získali aj ocenenie na Zvolenskom tanečnom pódiu za tanečné a kostýmové prevedenie.

Video – doporučujem tlačidlo HD na videu

Video

Video

Video

Článok: Silvia Kopčanová. Foto a video : Ján Števonka.