• Pi. sep 29th, 2023

Pichľaví rytieri ožili na zámku po tretíkrát

Autor IMG_1979

sep 17, 2011 , , ,
pichlavi-rytieri-2011-zvolen
Foto: Ján Števonka

Už v poradí 3. ročník výstavy s príznačným názvom Pichľaví rytieri na Zvolenskom zámku sa uskutočnil počas dvoch dní – v sobotu 10.9. a v nedeľu 11.9.2011 a trval do večerných hodín.

Napriek tomu, že samotný názov tohto podujatia evokoval úplne niečo iné, ponúkal tradičnú výstavu kaktusov, sukulentov, tillandsií, skalničiek a minerálov.

Túto výstavu organizoval Klub kaktusárov pri arboréte Borová hora Technickej univerzity vo Zvolene, ktorý oslávi na budúci rok pekné 40. výročie svojho vzniku, a pomocnú ruku podalo aj mesto Zvolen.

Počas dvoch dní trvania výstavy bolo možné si okrem pastvy pre oči aj zakúpiť od pestovateľov rôzne druhy kaktusov. Vystavovatelia ochotne a s radosťou poskytli fundované rady všetkým záujemcom, ohľadom pestovania a starostlivosti o tieto rastliny.

Tak, ako po minulé roky vám aj teraz prinášam aspoň na fotografiách vystavované kaktusy vystavovateľov Jozefa Frgelca, Ruženy Stančíkovej, Jána Hodžu, Ondreja Fábera, Slavomíra Blaha a mnohých ďalších.

Jediná vec, ktorá možno mrzela usporiadateľov, bola menšia účasť aj napriek tomu, že vstupné na túto výstavu bolo dobrovoľné. Dá sa povedať, že medzi návštevníkmi boli najmä svadobčania, ktorí sa tu na zvolenskom zámku zúčastnili niektorého zo svadobných obradov.

Fotograie

Podobná táma