Trhy a divadlo na jednom mieste vo Zvolene

sokoliari-biatek

Sokoliarsky spolok Biatek predviedol nielen svoje dravce. Foto: Ján Števonka.

Tradičné spojené podujatia - Zvolenský jarmok a Divadelné podzámčie sa uskutočnili na zvolenskom Námestí SNP počas dvoch dní 16. a 17.9.2011. Zvolenské trhy patria medzi podujatia, ktoré sa za posledné roky držia rovnakého konceptu, priniesť množstvo stánkov s rozmanitým tovarom (v minulosti mesto sľubovalo priniesť remeslo do stánkov) a samozrejme ako inak v tomto období, aj napojiť ľudí kvázi burčiakom a podobne. Okrem spomínaných stánkov sa tu udomácnili aj sokoliari, tentoraz sokoliari Biatek z Banskej Bystrice, ktorí svoje operence v sobotu predstavili okoloidúcim v parku pri WC a následne predviedli aj ukážky letu týchto dravcov. Medzi operencami bolo vidieť nielen Plamienku driemavú, havrana ale i sokola Rároha, ktorého dokonca vypustili z priľahlej kaviarne City Caffe. Medzi fotografiami si môžete pozrieť nielen tieto operence, ale aj krásne dievčatá, ktoré sa o tieto dravce starali. Aquazorbing (guľa na vode) bola nová atrakcia, ktorú bolo možné vidieť na námestí. V neveľkom nafukovacom bazéne  túto atrakciu skúsili nielen deti, ale i dospelí. 

Na záver, čo sa týka trhov, spomeniem  veľmi talentovaného chalana, ktorý sprejom maľoval na veľký výkres krásne námety, veď posúďte na priloženom videu.

Maľovanie sprejom – (doporučujem tlačidlo HD na videu)

Jediné negatívum trhov boli niektoré cenovky na jednotlivých položkách ako langoš, cukrová vata, kukurica a podobne, ale to je každým rokom. V jegorkách sa nachádzali ako zvyčajne kolotoče a podobné atrakcie.

Návštevníkov prilákalo okrem trhov aj Divadelné podzámčie s bohatým programom. V závere vystúpila už  legendárna jazzová skupina mladých charizmatických a talentovaných dievčat  Sweet Little Chicks, ktorú netreba vôbec predstavovať. Jediné, čo treba spomenúť je,  že pochádzajú z HTS (Hudobno tanečné štúdium pána Kováča).

V sobotu ráno, so začiatkom o 10.00 hod. začal dvojhodinový ucelený program pod názvom Historiáda, v ktorom predviedli svoje divadelné scénky šermiarske spolky Ricasso zo Zvolena, Tormen z Prievidze a Cassanova z B. Bystrice.

Nakoľko sa hlavný účinkujúci z podujatia Dvaja na lavičke nemohol dostaviť kvôli chorobe,  bolo potrebné si počkať na 15. hodinu, kedy si diváci mohli pozrieť divadelný komiks Divadla Hotel Maria. Tu sa musím  pozastaviť a napísať,  že mladí talentovaní herci na pódiu predviedli vynikajúce divadelné predstavenie bez absolútneho zaváhania, ako keby na pódiu stáli starí harcovníci.

Krátku scénku Milana Lasicu – Španielska čižma zahralo DOS Ľ. Zelienku pri DK ŽSR Zvolen.

Pred 18.00.hod. začalo posledné podujatie Divadelného podzámčia  a bolo to vystúpenie detvianskeho štrnásťčlenného dychového telesa.

Fotografie

Zostrih v krátkom videu

Blog, foto a video : Ján Števonka.

2 Comments on Trhy a divadlo na jednom mieste vo Zvolene

 1. Nema niekto kontakt na toho chalana co spejoval obrazy? Mam pre neho ponuku.

  Páči sa mi

  • Ešte v sobotu večer som tam šiel, že skúsim niečo o ňom zistiť, ale už tam nebol a doobeda som ho nechcel rušiť. Podľa toho čo viem tak tam bol počas svojej dovolenky nič viac nič menej.
   Rozhodne je to obrovský talent, ale možno sa tu nájde niekto čo bude vedieť viac.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: