• Pi. dec 1st, 2023

Žochárky úspešnejšie vo Zvolene

zhkm-zvolen-hc-topolcany
Pred zvolenskou bránkou sa neraz odohrávali tuhé boje. Foto: Ján Števonka.

V nedeľu 25.9.2011 sa uskutočnil na zimnom štadióne vo Zvolene hokejový zápas v 1. lige žien medzi ŽHKm Zvolen a HC Topoľčany.

Pôvodne sa mal zápas odohrať už pred dvoma týždňami, ale nakoľko sa upravovala ľadová plocha na štadióne, bolo potrebné preložiť tento duel na náhradný termín a fanúšikovia si museli počkať na túto chvíľu.

Zápas sa začal o 17:00 hod. a vyznačoval sa tvrdšou hrou na mantinel na oboch stranách a tým pádom sa aj viac vylučovalo, čo sa v konečnom dôsledku odrazilo aj na výsledku zápasu. Naše dievčatá podľahli súperkám 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Treba však povedať na obhajobu domácich dievčat, že deň pred týmto duelom odohrali vonka víťaznú partiu s MHK Martin a možno práve únava dievčat sa odzrkadlila v tomto zápase.

Bilancia je teda po tomto dueli pre Zvolenčanky nelichotivá. V dvoch odohraných zápasoch doma dvakrát  prehrali a dvakrát vonku vyhrali a momentálne sú tak na 3. mieste v tabuľke so 4. bodmi pred poslednou ŽHK Iskra Banská Bystrica.

Najbližšie čaká ženy zápas paradoxne v Topoľčanoch na ich ľade, a treba im držať palce, aby zúročili túto prehru vo svoj prospech a vrátili sa ako víťazky.

Video zostrih zo zápasu – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.