• Ne. dec 3rd, 2023

Derby pod Pustým hradom, v ktorom to iskrilo

Autor IMG_1979

okt 9, 2011 ,
zhkm-zvolen-iskra-banska-bystrica
Na ľade sa doslova bojovalo o každý puk. Foto: Ján Števonka.

Zápasom 6. kola 1. ligy žien v hokeji sa v sobotu 8.10.2011 vo Zvolene uskutočnilo derby, v ktorom domáce hráčky privítali na svojom ľade Banskobystričanky.

Po prehre v Topoľčanoch 7:1 očakávali skalní fanúšikovia od tohto domáceho derby zápas ako hrom s víťazstvom na našej strane, ktoré sa žiaľ nekonalo a zvolenské ženy podľahli súperkám 1:5.

Rozhodne to však bol zápas, na ktorý sa dalo pozerať. Počas troch tretín sa hral rýchly hokej bez zbytočnej tvrdej hry na mantinel , ženy si to viac rozdali po technickej stránke na ľadovej ploche. V poslednej tretine zápasu vyvíjali zvolenské ženy enormný tlak na súpera a pokúšali sa o zvrat v tomto zápase, žiaľ neúspešne.

Ak zhrnieme 1. časť skupiny ,,A“ tak nám vyjde zaujímavá štatistika. Na jednej strane zvolenské dievčatá ani raz nevyhrali na domácom ľade a naopak pre Banskobystričanky to bol prvý zápas, v ktorom vyhrali.

Fakty zápasu

Góly v zápase

  • 1:0 Barbora Trenčanová, 1:1 Beata Tomaškinová, 1:2 Katarína Finďová, 1:3 Veronika Borovjaková, 1:4 Beata Tomaškinová, 1:5 Veronika Borovjaková

Rozhodkyne

  • Zemiaková Mária, Kúdeľová Michaela, Šilhavíková Viera

Poradie po 6. kole

  • 1. HC Topoľčany, 2. MHK Martin, 3. ŽHKm Zvolen, 4. ŽHK Iskra Banská Bystrica

Video zostrih (zvolenčanky v bielom) – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie (zvolenčanky v bielom)

Článok, foto a video: Ján Števonka.