• Pi. dec 1st, 2023

Statočnosť Zvolenčaniek nestačila na Petržalčanky

Autor IMG_1979

nov 23, 2011
bk-zvolen-petrzalka-basketbal-juniorky-2011
V bielom zvolenská dorastenka Anna Abelovská. Foto: Ján Števonka.

Pre niekoho je nedeľné dopoludnie dospávanie po prehýrenej sobote, pre zvolenské basketbalové juniorky (západ) bolo dopoludnie 20.11.2011 v znamení zápasu proti ťažkému a húževnatému súperovi z klubu BK Petržalka v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ.

Zvolenské dievčatá deň pred týmto duelom odohrali vynikajúci a víťazný zápas s BaO TJ Strojár Malacky, ktorý im dozaista ubral z výkonnosti, ktorou by podstatne viac potrápili súperky.

Mgr. Ľubomír Doušek, tréner domácich púšťal do zápasu najskúsenejšie hráčky, ktoré mal v tíme – Nagyovú, Mihálikovú, Ďurkovicovú, Abelovskú, Marcelyovu, Ľuptákovú, aby aspoň takto eliminoval rozbehnuté Petržalčanky. Naopak trénerka Renertová disponovala dostatkom hráčok na kompletné dve päťky a takáto taktika bola jednoducho nad sily domácich dievčat.

Po prvej štvrtine sme prehrávali už o 15 bodov 15:30 a v polovici to už bolo 19:47. Treba uznať, že kvalitný a herný prejav súperiek bol jednoducho neskutočný. To však neznamená, že sa zvolenské hráčky len bezmocne prizerali. Práve naopak, s veľkým entuziazmom hrali v zápase, aj keď nepriaznivý stav hovoril jasnou rečou. Neváhali a svojim fanúšikom sa mnohokrát odvďačili ukážkou krásnych hodených troskových košov a herným prejavom.

Konečný stav zápasu po štyroch štvrtinách skončil nakoniec 51:94 (19:47) a Petržalčanky tak odchádzali zo zápasu ako víťazky.

Vyjadrenie trénerky k zápasu junioriek BK Petržalka B. Renertovej:

  • Po našom výbornom výkone v sobotňajšom zápase v BB, ktorý sme vyhrali s úplným prehľadom  33:52 bolo najdôležitejšie, aby sa hráčky dokázali sústrediť aj na ranný zápas vo Zvolene, na ktorý sme cestovali z Bratislavy. V tomto zápase som dala priestor všetkým hráčkam na realizáciu. Minúty na ihrisku si rozdelilo rovnomerne všetkých 11 hráčok. Hrali sme na dve päťky, skúšali sme nové obranné systémy, máme tam ešte veľké rezervy, dôkazom čoho bolo aj 32 inkasovaných bodov v druhom polčase. V zápasoch, v ktorých ide len o výšku skóre, je veľmi ťažko nachádzať motivačné prvky, aby sme nehrali len na pol plynu. Chcela by som pochváliť aj domáce hráčky za bojovný výkon, keď aj za nepriaznivého stavu dokázali dotiahnuť do konca niekoľko pekných akcií a prezentovali sa aj úspešnou 3 bodovou streľbou.

Video zostrih – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie – BK ZŠ Zvolen v bielom

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma