• Pi. mar 24th, 2023

Na Volley Team bola Lokomotíva prikrátka

ByIMG_1979

dec 11, 2011
lokomotiva-zvolen-volley-team-bratislava
Foto: Ján Števonka.

V sobotu 10.12.2011 sa uskutočnil volejbalový zápas 16. kola v kategórii Extraliga mužov vo volejbale. Proti sebe sa v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ postavili a svoje sily v zápase zmerali domáca MVK Lokomotíva Zvolen a Volley Team UNICEF Bratislava.

Domáci síce viedli po Nemcovom autovom podaní, no potom dominovali iba hostia. Udržiavali si päťbodové vedenie a ťažili s výškovej prevahy na bloku i smeči. Prvý setbal blokom odvrátil Slezák, no druhý už premenili hostia Demeterovým smečom. V druhom dejstve vyrovnali domáci hru, Hrušíkovi sa darilo v útoku a z nahrávok Orolína bodoval Michalec a rýchlikmi Dvořák. Od desiateho bodu však domáci pokazili niekoľko podaní i príjmov a bratislavčania odskočili na 11/15. Tréner Vidiečan upokojil hráčov oddychovým časom a po Hrušíkových blokoch a smečoch Kubša bolo vyrovnané 20/20. Potom však dominovali a bodovali iba hostia. V treťom sete sa po technických parádach Orolína a Kubša dostali MVK do vedenia 7/5, no hostia potom napriek Hrušíkovým smečom vyrovnali a získali trojbodové vedenie. Dvořák síce bodom z podania a Kubš smečom z prvej znížili, no po Nemcových smečoch a blokoch Mikulu premenili hostia druhý mečbal.

Vyjadrenie asistent trénera MVK Lokomotíva Zvolen Milana Beskydiara

 • „Som trocha sklamaný s výkonom a nasadením niektorých hráčov, ktorí nebojovali tak, ako som to očakával. Musíme si to pred zajtrajším zápasom rozobrať v šatni. Súper bol kvalitný a kontroloval vývoj zápasu.

Vyjadrenie trénera Volley Team UNICEF Branka Pistoviča k zápasu

 • Súpera sme prevýšili vo všetkých herných činnostiach, najmä na bloku! Súper hral húževnate ale na VOLLEY team UNICEF to nestačilo!
  V domácom teame podal solídny výkon Hrušik…

Ostatné zápasy 16. kola Extraliga mužov – 10.12.2011

 • SPU Nitra – Mirad Prešov 1:3 (23,-20,-17,-23)
 • MVK Lokomotíva Zvolen – Volley Team Bratislava 0:3 (-19,-20,-21)
 • VKP Bratislava – ATC Trenčín 3:1 (-24,30,21,16)
 • Stará Ľubovňa – Myjava 1:3 (23,-19,-23,-15)

Priebežné poradie po 16. kole

 • 1. VK Slávia Svidník, 2. Volley Team, 3. VKP Bratislava, 4. Mirad Prešov, 5. Myjava, 6. MVK Zvolen, 7. SPU Nitra, 8. Stará Ľubovňa, 9. ATC Trenčín

Zostavy tímov

MVK Lokomotíva Zvolen:  tréner – Jozef Vidiečan, asistent – Milan Beskydiar

 • Slezák, Michalec, Dvořák, Hrušík, M. Orolín, R. Kubš (libero M. Senko, Kišš) Tréner: J. Vidiečan , asistent: Milan Beskydiar

Volley Team Bratislava

 • Mikula, Demeter, Benčič, R. Nemec, P. Pistovič, M. Hriňák (liberovia Pipa a Csicsay, M. Hukel, Križko). Tréner: B. Pistovič.

Video zostrih – MVK Zvolen v modrom – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Foto a video: Ján Števonka. Článok: Masarik

Podobná téma