Zvolenské basketbalistky takmer zaskočili Prešovčanky

Autor IMG_1979

mar 26, 2012 ,
bk-zvolen-eilat-presov-zeny

V sobotu 24.3.2012 sa odohral basketbalový zápas 11. kola v kategórii 1. ligy žien (východ) a proti sebe sa v zaujímavom zápase postavili BK ZŠ Zvolen a BK EILAT PU Prešov. Podľa tabuľkových predpokladov sa malo jednať o zápas, v ktorom mali byť jednoznačným víťazom práve hosťujúce ženy, ale ako sa hovorí, bez boja nie je žiadna vojna vyhratá a v tomto zápase to platilo dvojnásobne.

Od úvodných minút prvej štvrtiny sa niesol zápas vyrovnanou hrou na oboch stranách. Bolo možné vidieť naozaj veľa kvalitných herných momentov s peknými zakončeniami do košov na jednej či druhej strane 17:19.

Druhá štvrtina sa niesla v podobnom duchu, domácim hráčkam sa značne darilo držať hru pod kontrolou koordinovanou hrou a postupne k záveru tejto štvrtiny sa dokonca ujali vedenia nad Prešovčankami 33:27.

V druhej polovici zápasu začalo byť divákom čudné, že prešovské ženy hrajú akoby na pol plynu a aj napriek tomu, že prehrávali, nebolo vidieť zmenu v hernom prejave v ich podaní. Domáce hráčky si aj naďalej držali mierne vedenie a vyvarovali sa zbytočných chýb, ktoré by mohli v ďalšom vývoji hry rozhodnúť o výsledku zápasu 53:47.

Posledná, ale zato rozhodujúca štvrtina ukázala, že hosťujúce ženy nepovedali posledné slovo v zápase. Hra sa značne zrýchlila a súperky rýchlymi brejkmi a presnými hodmi na kôš postupne znižovali z náskoku domácich žien. Tu treba pochváliť domáce hráčky za to, že aj napriek tomu, že zápas prehrali, hrali so súperkami vyrovnanú partiu 65:71.

Vyjadrenie trénera BK EILAT PU Prešov k zápasu

Strašne zle sme hrali, podcenili sme podvedome súpera s tým, že už sme vyhrali východnú skupinu. Takže čakáme na súpera zo zápasu Šamorín – Levice, kto bude štvrtý. Nešli sme však do zápasu prehrať, domácim to dobre padalo, zle sa hralo na koše, na tú dosku, na ktorú my nie sme zvyknutí, nakoľko sú zvyčajne už plexy a aj doma máme plexy. Strašne veľa sme nedali spod koša a v druhom polčase sme si povedali, že fakticky zahráme vabank a začali sme hrať po celom ihrisku, potom sme postupne sťahovali a nakoniec sme dve minúty pred koncom otočili ten výsledok.