• Št. feb 2nd, 2023

4. ročník Dňa sídliska Zvolen Západ 2012

ping-pongovy-turnaj-zvolen-zapad
Foto: Ján Števonka.

Už po štvrtýkrát sa uskutočnilo športovo – hudobno – zábavné podujatie pod názvom Deň sídliska v sobotu 16.6.2012 na zvolenskom sídlisku Západ.

Hlavným organizátorom bola Občianska iniciatíva Zvolen Západ na čele so Sanjov Nikolov a jej realizačného tímu.  Spoluorganizátormi podujatia boli mesto Zvolen, ZŠ Nám. mládeže Zvolen, Domka – stredisko Zvolen, 123. Zbor skautov , Ž. oddiel HAWATHA.

Celé podujatie moderoval Igor Kočiš a trvalo od 8. hodiny, kedy sa pripravovali stanovištia na športové aktivity až do neskorých nočných hodín poslednými vystúpeniami z produkcie MBR.

Akcia priláka najmä svojimi sprievodnými akciami veľký počet návštevníkov aj napriek tomu, že v popoludňajších hodinách bolo na pečúcom slnku na nevydržanie. Ľudia však mali možnosť skryť sa v tieni stromov pri už spomínaných psíčkaroch.

Nakoľko tento ročník bol bohatý na akcie na hlavnom pódiu, športové súťaže a časť bola venovaná psom, pre jednotlivé časti programu bude vyhradený jeden článok. Tento prvý článok bude okrem úvodu patriť aj športovým súťažným aktivitám.

Ostatné články: 

Celodenný program na hlavnom pódiu 

Účinkujúci:

  • Divadelné predstavenie detí s Dominikánskeho kláštora, Aikido klub, Tanečná skupina Elita, TŠ Chlebo – Wanted, Tanečná škola J. Fáberovej, zbor KVAS, Monny a UPeCEband, Back to the future, Death Muffins
  • MBR: Lepšie časy (ZV), Vlastný Prejav (BB), tanečný klub ELEMENT (BB) a Stred Crew (ZV)Program v okolí školy a na sídlisku
  • športové hry a iné aktivity od 9.00 hodiny, Ping-pongový turnaj a MBR Streetball Tournament a svoje stanovište počas dňa malo aj OZ Psíčkari-ZV so svojim bohatým programom a v neposlednom rade Deň s knihou v zelenej učebni v Átriu ZŠ.

Tombola: žrebovanie 16.30 hod. a 17.45 hod. – hlavná cena: automobil na víkend s plnou nádržou

Športové súťaže

Ping-pongový turnaj mal pod palcom Miloš Masarik a zúčastnilo sa na ňom vyše 30 súťažiacich, medzi nimi aj dievčatá, ktorí boli následne zaradení v dvoch kategóriách: žiaci a dospelí a žiaci súťažne hrávajúci stolný tenis.

Po urputných bojoch sa napokon z cien tešili:

Žiaci: 1. Ivan Patrik 7.C, 2. Dalibor Mračko 7.A, 3. Jozef Ďuriš 5.C

Dospelí a žiaci súťažne hrávajúci stolný tenis:  1. Oliver Kovácz, 2. Michal Szatmári, 3. Nika Puchovanová

Video

MBR Streetball Tournament prebiehal pod patronátom MBR Label v zastúpení Slacker, Moderátor: Cinko (Lepšie Časy). Súťažilo sa 3v3 Unisex, samostatná súťaž v „trojkách“.

Aj v tomto prípade bolo možné vidieť v súťažných tímoch dievčatá, ktoré aj napriek veľkému odhodlaniu nestačili na mužské zostavy tímov. Z víťazstva sa napokon tešil tím Toto neviem prečítať a druhý skončil ATTN.

Video

Fotografie

Druhá časť bude venovaná programu na hlavnom pódiu a záver bude patriť psom a ich programu počas dňa.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma