• Pi. mar 24th, 2023

Nezabudnuteľné hity Deep Purple odzneli v Charisme

oravia-deep-purple-charisma
Foto: Ján Števonka.

Piatočný večer 3.8.2012 sa dal v meste Zvolen stráviť na veľa spôsobov, či už zájsť do nejakých podnikov, pozrieť si vystúpenie vokálneho zboru, ktorý ospevoval pri pamätníku pána, poprípade vystúpenie breakdancerov pred jednou z terás na námestí.

Bola tu však aj možnosť zúčastniť sa dvoch koncertov rozdielnych hudobných štýlov: zažiť šesť hodín porcie country na Country záhrade 2012 spolu so sprievodným westernovým programom v záhrade LDM vo Zvolene, alebo hardrockového Deep Purple v podobe Dolnokubínskej revival kapely Orávia v Charisma Café & Bar.

Partia hudobníkov Orávie v zostave – Miroslav “Beňo” Samek – basová gitara, Tibor “Bushfield” Bušo – gitara Tomáš Ďaďo – vokály, Peter “Monti” Jelínek ml. – Hammond organ, Matej Richtarčík – bicie nástroje, to doslova rozbalila ako sa patrí a po úvodnej skladbe Hush odznelo v ich prevedení veľa ďalších skladieb.

Video 

Orávia – Hush

Nakoľko však redakcia v piatok behala hore dole po meste, prinášame aspoň 1 video z tohto koncertu a zároveň dole v článku nájdete upútavku na najbližší koncert.

Orávia

Vznik kapely sa datuje od roku 1995. Myšlienka založiť kapelu pochádza od basového gitaristu Mira Sameka, zakladajúceho člena Orávie. Mal veľký podiel na fungovaní skupiny, čo sa týka zvukovej aparatúry a skúšobnej miestnosti, ktorú poskytoval v priestoroch rodinného domu. Po dvoch rokoch intenzívneho skúšania mala kapela prvé koncertné vystúpenie na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne a tak sa začala púť po kluboch a festivaloch na Slovensku, v Českej republike a Poľsku. Zdroj info: http://www.oravia-sk.euweb.cz

Najbližšie už v sobotu, 11.8.2012, o 20:00 začne v Charisme koncert B. & The Money Makers – pravé neriedené Chicago Blues 50. rokov minulého storočia so všetkým, čo k tomu patrí plus niečo naviac, takže sa budete mať na čo tešiť. Pre predstavu jedno video z vystúpenia pri príležitosti otvárania „Parku zabudnutých susedov” a zároveň aj odhalenie pamätníka v podobe „plačúcej fontány.“

Video 

B. & The Money Makers 

Fotografie

Neváhajte a nájdite si čas. Rozhodne to bude stáť za to.

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Saška Konrádová.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma