• Po. mar 20th, 2023

Heuréka na Budči bola fest dobrá 2. časť

heureka-budca-fest
Foto: Ján Števonka.

V prvej časti článku o nultom ročníku Heuréka Budča feste, ktorý sa uskutočnil v obci Budča pri Zvolene v sobotu 4.8.2012 sme si predstavili tých, ktorí tento festival vymysleli a zorganizovali.

Opísali sme aj to, čo všetko bolo možné zažiť na tomto festivale a aký program si pre nás organizátori pripravili, zmienili sme sa aj o plusoch a mínusoch festivalu.

V tomto druhom článku Vám predstavíme ďalšie kapely, ktoré účinkovali na druhom pódiu. Ich vystúpenia prinášame už tradične na videu a v balíku fotografií. Poďme sa teda podrobnejšie pozrieť, ako festival prebiehal a vedzte, že tretí článok nedá dlho na seba čakať.

Nakoľko v areáli prebiehali aj rôzne Workshopy, moderátorka v čase, kým sa ozvučila kapela Mad Faces navštívila informačné centrum pre mladých Lutila a povypytovala sa na všetko možné ohľadne centra.

Predstavenie ICM Lutila

Mad Faces (alternative, pop-rock, Banská Bystrica) – skupinu tvorili štyria členovia, dve dievčatá a dvaja chlapci. Spievala Janka, neskutočne sympatické dievča, ktoré malo zaraz pod pódiom veľa fanúšikov.

Mad Faces

Fáber dance team (tanečné predstavenie) – na tento festival zavítal aj Juraj Fáber, ktorý priviedol dva tanečné páry. Jeden juniorský a druhý, ktorý tancuje v detských kategóriách a oba páry sa zúčastňujú súťaží na Slovensku. Títo tanečníci vynikajúco zatancovali waltz, tango, valčík a quickstep.

Fáber dance team

Minimálna Trvanlivosť (punkrock, Detva) – moderátorka vtipne komentovala, že sú to naozaj štyria chalani a táto skupina zahrala skladby Pogo, Nie sme zlí, Žijeme iba raz, Slobodná je duša, Zo všetkých síl a veľa ďalších.

Minimálna Trvanlivosť

Psanci (western show) – westernová skupina, ktorá sa venuje westernovému akčnému divadlu, žonglovaniu s revolvermi, s nožmi a takisto aj práskaniu bičmi a práve menšiu časť ich vystúpenia si môžete pozrieť na videu.

Psanci

Čo s ním? (indie-rock, Banská Bystrica) – štvorčlenná kapela, ktorá hráva spolu jeden rok a za mikrofónom spieva a na klávesy hrá dievča, ktoré má rado kačičky, ako na ňu bonzol gitarista. Ich krédo je, kto do teba kameňom, ty do neho piesňou.

Čo s ním? 

Folklórny súbor Ratolesť – spevom a tancom sa prezentoval DFS Ratolesť z Detvy a tu na pódiu vystúpili najstarší tanečníci. Ich tance sa volajú Bráničky, Javorová brána, Šatkovec, Veselica, Odzemok. Sólo spevom sa predstavila Janka Ondrášiková a sprevádzala ich detská ľudová hudba Detvanček.

Folklórny súbor Ratolesť 

Fotografie

A je tu záver druhej časti článku z festivalu Heuréka Budča fest a najbližšie v treťom článku si predstavíme ďalšie skupiny, ktoré bolo možné vidieť a počuť na tomto festivale.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma