• Ut. nov 28th, 2023
les-tromano-zvolen-capalest
Yorrick Troman (husle). Foto: ZV-podujatia.

Medzinárodný Festival poézie, divadla a hudby Capalest v Banskej Štiavnici, ktorý slávi tento rok svoje 10. výročie a potrvá 4 dni od štvrtka 16. do nedele 19.8.2012 bude doslova nabitý počas týchto štyroch dní bohatým kultúrnym programom. Capalest sa koná pod záštitou a s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Na to, aby sa podporila myšlienka tohto festivalu a aby do centra tohto festivalu Banskej Štiavnice sa prišlo pozrieť čo najviac ľudí slúži séria koncertov po regióne a v mestách. Tento rok to boli koncerty v Kremnici, Dudinciach, Banskej Štiavnici a vo Zvolene, kde boli odohrané koncerty francúzskeho hudobného telesa Les Tromano v koncertnom programe „S ozvenou po celej Európe“. Na tomto zvolenskom bol prítomný aj umelecký riaditeľ festivalu Michel de Maulne.

Les Tromano – „S ozvenou po celej Európe
Trio hudobníkov kombinuje hudbu najväčších európskych skladateľov, Edith Piaf a hudbu Klezmer. Toto trio tvoria mladí sólisti z najprestížnejších filharmónií Európy, ktorí nám priniesli prierez svetovej hudby rôznych kultúr a kontinentov od roku 1920 po súčasnosť , ako aj Šostakoviča a Prokofieva.

Zloženie: Yorrick Troman (husle) –  člen španielskej filharmónie hrá tam prvé husle, Daniel Troman (akordeón) – ktorý pôsobí v Paríži a Yann Dubost (kontrabas) – hrá vo filharmónii v Paríži.

Nakoľko sa redakcia zúčastnila v starej radnici tohto veľkolepého koncertu a minulý rok aj koncertu v kaplnke Zvolenského zámku, tak Vám prinášame pár videí a pár fotografií, aby ste aj Vy, ktorí ste sa nemohli zúčastniť nasali aspoň takto neopísateľnú atmosféru, ktorá tu bola počas 90-tich minút trvania koncertu.

Video

Les Tromano

Les Tromano

Fotografie 

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri