Hudbou sa SNP oslavovalo vo Zvolene

zvolenske-hudobne-povstanie-2012-zvolen

Bubeník hudobnéj formácie WTB. Foto: ZV-podujatia

Už po siedmykrát sa uskutočnilo v piatok 31.8.2012 vo Zvolene hudobné podujatie ZHP (Zvolenské hudobné povstanie), ktorého filozofiou je počas osláv SNP (Slovenského národného povstania) oslavovať hudbou, keď už nie kladením vencov pri pamätníku. Organizátorom tejto hudobnej akcie je tradične mesto Zvolen a nakoľko sa do programu vyberajú čisto zvolenské skupiny, tak tento rok dostali možnosť zahrať na pódiu kapely Colour Harmony, WTB a Náhodní známi.

Všetko to vypuklo o 18.00. hod. prvou skupinou Colour Harmony, ktorá bola založená pred desiatimi rokmi, ale občas si dá prestávky a potom sa opäť vráti na pódiá. Zahrala to, čo je jej srdcu najbližšie a zabŕdla aj do latinskej produkcie. Počas vystúpenia ju prišiel podporiť a na akordeón zahrať Maroš Kováč.

Colour Harmony

Druhá kapela WTB čo v preklade znamená Kde je ten bar? to rozbalila v rockovom duchu. Hrala z časti z prevzatých skladieb a aj niečo zo svojho repertoáru, bola to však skôr improvizácia ako ucelené hranie.

WTB

Na záver vystúpila kapela tvrdšieho razenia a to Náhodní známi a hneď to bolo úplne niečo iné a veľmi sa to podobalo na známu banskobystrickú kapelu Iná vlna, najmä použitím megafónu v skladbách. Celkovo ich prednes mal všetko to, čo má mať.

Náhodní známi

Fotografie

Ďalší ročník ZHP je teda za nami a ak sa nič neudeje, nakoľko kultúrneho programu je každoročne menej a menej, tak sa dúfam v podobnom duchu stretneme a aspoň hudbou oslávime SNP.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: