• Ut. feb 7th, 2023

Na Západe sa hralo živé Človeče

clovece-nehnevaj-sa-zvolen
Foto: Ján Števonka.

Posledný septembrový týždeň patrí už tradične Týždňu občianskej participácie a jeho hlavným cieľom je prostredníctvom rôznych podujatí informovať širokú verejnosť o význame občianskej účasti a vytváranie publicity pre komunitné problémy na miestnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Zakladateľom tejto akcie je Občianska sieť strednej a východnej Európy (CEECN) a jej partnerom na Slovensku je Centrum komunitného organizovania (CKO).

V rámci tohto týždňa bol pripravený atraktívny program. Pozostával z diskusií na rôzne témy a až počas víkendu sa venovalo zábavnej činnosti.

V sobotu sa uskutočnilo otvorenie nového venčoviska pre psov a v nedeľu 30.9.2012 v telocvični IX. ZŠ na sídlisku Západ živé Človeče nehnevaj sa. Hracia plocha Človeče mala rozmer štvorca 6 krát 6 metra a na jeden hrací tím bolo potrebných päť ľudí (štaria hráči a kapitán hádzač kocky) a tak celkovo, keďže sa hralo na dva kolá bolo potrebných 8 tímov. V prvom kole sa stretli tímy Občianská iniciatíva ZV Západ, OZ Psíčkari-ZV, učitelia IX. ZŠ a KVŠ Careta Zvolen. V druhom to boli Domka Zvolen, skautský oddiel, IX. ZŠ (2) a Neznámy.

V úvode turnaja prečítala všetkým prítomným pravidlá tejto hry Sanja Nikolov a po jej boku stála víceprimátorka mesta Zvolen Mgr. Alžbeta Staníková.V prvom kole vyhral tím IX. ZŠ a druhý boli OZ Psíčkari-ZV a nakoľko v druhom kole vyhrala dvojica tímov skautský oddiel tak v poslednom rozhodujúcom kole sa proti sebe postavili a Človeče zahrali tieto tímy: skautský oddiel, OZ Psíčkari-ZV, učitelia IX. ZŠ.

Po napínavej hre plnej zvratov ako to už v Človeče nehnevaj sa býva, si víťazstvo odniesol skautský oddiel a druhé učitelia IX. ZŠ.

Fotografie

Je teda za nami Týždeň občianskej participácie a nedá sa inak, ako povedať, že priniesol veľa zaujímavého do ďalšieho života. Veľa pozitívnych myšlienok ako robiť svet naokolo lepším. Cez víkend to všetko vygradovalo tým, že sa podarilo otvoriť prvé venčovisko na sídlisku Západ a v nedeľu si všetci spoločne zahrali Človeče nehnevaj sa.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.