Zvolen Patriots nestačil na Nitru Knights

zvolen-patriots-nitra-knights-2012-zvolen-11

V posledný septembrový deň sa počas slnečného dňa babieho leta uskutočnilo na ihrisku SOTŠ vo Zvolene 1. kolo Slovenskej ligy (SFL) Amerického futbalu.

V tomto divácky atraktívnom zápase sa proti sebe postavili domáci klub Zvolen Patriots na svojom trávniku a tím spod Zobora Nitru Knights.

Na tomto novom štadióne, ktorý si mimochodom zvolenský klub sám zveľadil si pripravili pre všetkých, ktorí si našli na tento zápas cestu bohatý program. O pitný režim sa starala šarmantná a sympatická obsluha. Deťúrence sa mohli vyšantiť na trampolíne alebo skúsiť si hádzať na bránu do pripravených otvorov. Zo vstupeniek, ktoré si bolo možné zakúpiť za dobrovoľný príspevok sa v závere losovalo o zaujímavé ceny a na počudovanie všetky ceny zobrali ženy.

Príhovor pred samotným zápasom predniesol pred divákmi víceprimátor mesta Zvolen Mgr. Juraj Družbacký. Z jeho úst zaznelo aj to, že je rád, že sa našla partia nadšencov, ktorá si zveľadila svoj štadión a zároveň za mesto Zvolen poprial krásne športové úspechy. Ako zástupca mesta prisľúbil, že bude apelovať na členov športovej komisie, z ktorej aj jeden člen, konkrétne Laco Čierny bol na zápase prítomný, aby sa pomohlo aj rozvoju tohto športu. V závere poprial našim víťazstvo v tomto zápase.

Domáci tím Zvolen Patriots nastúpil na ihrisko vo veľkom štýle na hudbu s klubovou zástavou na žrdi, pripravený rozdrviť súpera na svojej tráve. Úvodné minúty zápasu však začali naznačovať niečo úplne iné, ako to, čo by si všetci predstavovali.

V druhej polovici zápasu mal domáci Patriots narobiť poriadky s koncentrovanými súpermi. Posledných rádovo 20 minút sa darilo pomaly znižovať z náskoku súpera, ale to už bolo neskoro. Nakoniec sme podľahli súperovi v pomere 21:39. skórujúci hráči Patriots – 2xTD run Dominik Gonda, 1xTD kickoff return Milan Baláž, 1pt conversion kick Michal Hanuska.

Zostrih videaZvolen Patriots v červenom

Zostava

• Zvolen patriots: Matej Molčan, Peter Alakša, Peter Baník, Lukáš Polcer, Milan Baláž, Michal Hanuska, Dominik Gonda, Martin Badinka, Róbert Karásek, Samuel Jurek, Peter Núdzik, Michal Mistrík, Filip Čupka, Peter Korčok, Jaroslav Praženica, Tomáš Novák, Ondrej Štubniak, Michal Slašťan, Tomáš Macošinec, Jozef Poliačik, Filip Vydra, Ľubomír Babinec, Peter Polák, Lukáš Kopčan, Miloš Šulaj, Peter Palúch, Ivan Rovňan, Tomáš Kosa, Vladimír Uhliar, Matej Kňažko, Aleš Slúka
  • Coach: Michal Marko, Ján Polák, Milan Helej. Koordinator: František Wesserle a Zdravotníčka: Lenka Mílová.

Počas prestávky sa predstavila akrobatická skupina Slovak Freerun Family z Banskej Bystrice, ktorá predviedla svoje umenie a my Vám ich vystúpenie prinášame na videu. Okrem iného táto skupina sa už blysla vo Zvolene a to v lete tohto roku vo Zvolenskej Europe.

Slovak Freerun Family

Fotografie (sorry za kvalitu odišla forma)

Na záver asi toľko, že je škoda, že sa našim borcom nepodarilo poraziť súpera, nakoľko by to bolo dozaista veľká vec pred toľkým publikom. Nevadí  a jedno je isté. Americký futbal má vo Zvolene podporu fanúšikov a ako bolo možné vidieť, aj veľa dievčat sa prišlo na samotný zápas pozrieť.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )