• Ut. feb 7th, 2023

Divadlo J. M. Pinku otvorilo sezónu koncertom

divadlo-j-m-pinku
Foto: Ján Števonka.

Je to vždy veľká slávnosť, keď sa otvára nová divadelná sezóna. O to viac poteší fakt, že  sa okrem mestského divadla JGT vo Zvolene ako aj ďalších divadelných spolkov, ktoré účinkujú vo Zvolene nájde ešte niekto, kto svojim vystúpením obohatí ešte viac kultúrne dianie v meste.

Tak sa aj stalo a 28.9.2012 slávnostne otvorilo svoju divadelnú sezónu 2012/13 komorné divadlo J. M. Pinku koncertom pedagógov škôl Pink Harmony Academy.

V komorne ladenom programe, ktorého scenár a dramaturgiu zosnovali Mgr. art Stanislav Bartko, Artd a PaedDr. Ingrid Pinková, ArtD. sa moderovania zhostili Adriána Gandžálová a Dávid Šimon.

V takmer  dvojhodinovom programe sa prešlo prierezom klasickej hudby, hralo sa nielen na klavíri a na husliach, spievalo sa a hrala sa i pantomíma. Spomedzi najznámejších interpretov tej doby odzneli diela Vivaldiho, Beethovena, Mozarta a veľa ďalších. Nezabudlo sa ani na legendárneho Leonarda Cohena a jeho Hallelujah a už spomenutého Michala Davida.

Treba však uznať, že interpreti zvládli svoje časti bravúrne a to viac poteší, ak je vidieť, že to nie je silené ale hrané s radosťou, ako si to môžete povšimnúť v nasledujúcom videu pri skladbe Menuet od Boccheriniho.

L. Boccherini : Menuet 

V samotnom závere na skladbu Pár přátel stačí mít od Michala Davida sa všetci interpreti, ktorí vystupovali v tomto programe postavili na pódium a takto  spoločne si ju zaspievali.

Michal David : Pár přátel stačí mít

Fotografie

Tohtoročná divadelná sezóna je teda otvorená a treba im popriať, nech sa im darí v ich ďalšom živote a nech sa aj nabudúce pri niečom podobnom opäť stretneme.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma