• Št. feb 2nd, 2023

Brian Tichy predviedol dokonalú bubenícku show

ByIMG_1979

okt 10, 2012 , ,
Brian Tichy
Brian Tichy. Foto: IMG_1979.

Bubenícke Workshopy nebývajú častým javom vo Zvolene. Ak už sa tak stane, tak si takúto akciu nenechá ujsť zopár skalných nadšencov.

V prvý októbrový deň sa uskutočnil v divadelnej sále Pink Harmony bubenícky Workshop a počas troch hodín, ktoré utiekli ako voda  predviedol svoje umenie Američan slovenského pôvodu Brian Tichy.

Brian Tichy sa narodil v Denville, v štáte New Jersey a vo svojich 44 rokoch má za sebou nespočetne veľa koncertov. Počas rozhovoru povedal, že tak, ako každé dieťa má svoje sny, tak aj jeho snom bolo stretnúť sa s takými hviezdami ako Billy Idol, Foreigner, Ozzy Osbourne. Jeho detské sny sa mu naplnili a za bicími na koncertoch mohol hrať práve pre tieto mená veľkého formátu.

Jeho prvé bicie sa volali Dynamit a keď začal do nich trieskať mal len 8 rokov a od 12 rokov začal hrať aj na gitaru. Jeho hudobné začiatky boli ovplyvnené takými velikánmi ako Led Zeppelin , Kiss , Aerosmith , AC/DC  a Van Halen.

Brian nielenže ukázal svoje kvality, ale aj vysvetlil, ako sa učil a ako dlho mu trvalo naučiť sa techniku špička-päta na kopáku. Jeden z divákov v sále poznamenal, že jeho hra ide mimo fyzikálne možnosti.

Medzi zaujímavé prvky patrí aj jeho vyhadzovanie bubeníckej paličky, následné zdvihnutie ďalšej zo zeme a takto dookola. Táto vychytávka vznikla úplne spontánne a ešte viac ju s kapelou Whitesnake zdokonalili tým, že paličky obalili reflexnou páskou a odrazom svetla to pri hraní vyvolávalo dojem ohňovej show.

Brian sa nehral počas tejto akcie na nikoho a na nič. Jeho spontánnosť a humor boli neskutočné, pri jeho ukážkach doslova človek s otvorenými ústami sledoval, čo všetko je možné na bicích ukázať.

Začiatok 

Ďakujem

Fotografie 

Kiežby sa podobných akcií uskutočňovalo vo Zvolene viac. Človek sa počas nich odreaguje a príde na iné myšlienky. Za organizáciu tejto vydarenej akcie treba poďakovať aj obchodu Total Music.

Článok, foto a video: IMG_1979