• Po. okt 2nd, 2023

MVK Lokomotíva Zvolen bodovala v oboch zápasoch

Autor IMG_1979

okt 22, 2012 ,
mvk-zvolen-osk-hlinik-nad-hronom
Foto: Ján Števonka.

Volejbalisti MVK Zvolen v druhom dvojkole  prvej ligy v hale ZŠ na Námestí Mládeže odohrali v sobotu 20.10.2012 prvé domáce stretnutie s OŠK VO Hliník nad Hronom. V 1.dvojkole minulú nedeľu v Prievidzi s favoritom súťaže preverilo kvality Zvolenského mužstva, keď v prvom zápase naplno bodovali 3:2, no v druhom prehrali 3:1.

Dosiahli jasné víťazstvá, keď súpera prevýšili vo všetkých činnostiach i keď možnosť hrať dostali aj  hráči z lavičky a z minulej zostavy nehrali DvořákPovrazník.

Obe stretnutia mali celkom jednoznačný priebeh, ich opraty v rukách pevne držali volejbalisti zvolenskej Lokomotívy. Tí mali v prvom zápase výborný úvod, keď síce v prvom sete vyhrali iba najtesnejším rozdielom, no v druhom súperovi s Hliníka nad Hronom prakticky vôbec nič nedovolili. V treťom dejstve MVK poľavil v koncentrácii a Hliníku sa tak podarilo set uhrať a znížiť. No v štvrtom sete dominovali na sieti domáci. V druhom stretnutí sa scenár opakoval. Hostia ako-tak hrýzli len v treťom sete, kedy domáci po viacnásobnom vystriedaní opäť poľavili v sústredení a nepresne zakončovali a zle podávali. V záverečnom sete nenechal tréner Beskydiar nič na náhodu, nastúpil do základnej zostavy s Orolínovcami a skúsenosť sa prejavila.

1.zápas

MVK Lokomotíva ZvolenOŠK VO Hliník nad Hronom 3:1 (24,21,-13,16)

Zostava MVK: Orolín J., Puškár, Skladaný, Benc, Kováčik, Lupták, liberovia Velký a Palaščák striedali (Havran, Orolín M.)

Rozhodoval: Fiľo. Zápas trval  91 minút. Divákov 50.

2.zápas

MVK Lokomotíva Zvolen   – OŠK VO Hliník nad Hronom 3:1 (14,22,-18,17)

Zostava MVK: Orolín J., Puškár, Havran, Orolín M., Lupták, Kováčik,  liberovia Velký a Palaščák striedali (Beskydiar, Skladaný, Benc)

Rozhodoval: Fiľo. Zápas trval 81  minút. Divákov 30

Hrajúci tréner Milan Beskydiar stretnutia výstižne zhodnotil: „Oproti minulému dvojzápasu s Prievidzou dostali proti Hliníku možnosť hráči z lavičky, aby sa rozohrali v súťažnom zápase a aby som videl, ako sa herne prejavia. Zápas zvládli, no po dvoch víťazných setoch poľavili a zbytočne sme prehrali tretí set. Podobný scenár mal i druhý zápas, keď sme sa v úvode nekoncentrovali a vlastnými chybami set stratili. V poslednom sete sme zabrali a zvíťazili.“

Tabuľka

Video zostrih  – prvý zápas MVK Zvolen v tmavomodrom   – doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie 

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť až v sobotu  10.11.2012 , keď súperom  Lokomotívy v dvojzápase (o 15-tej a 17-tej hodine) bude družstvo VK Hydrex Hriňová, keď dve dvojkolá odohrajú na ihriskách súperov.

3. kolo – 27.10.2012

  • OŠK VO Hliník nad Hronom – VK Hydrex Hriňová
  • TJ Neografia Martin – MVK Lokomotíva Zvolen

28.10.2012 – TJ Stavbár Prievidza    – AVK Magnezit Revúca

4.kolo – 3.11.2012

  • AVK Magnezit Revúca – MVK Lokomotíva Zvolen

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok: Miloš Masarik. Foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma