Džezové pohladenie v podaní Live Jazz trio

Martin Uherek.

Martin Uherek (foto ilustračné). Foto: Ján Števonka.

Vo Zvolenskej kapele Pigs On The Wing, ktorá interpretuje hudbu Pink Floyd hrá na saxofón aj talentovaný hudobník Martin Uherek, ktorý sa prednedávnom vrátil z prestížneho Slovenského Jazzového festivalu. A práve v dňoch  26. - 28. októbra sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil 38. ročník festivalu Bratislavské jazzové dni. Tohto festivalu sa zúčastnil aj Martin Uherek Quartet ako finalista súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP v obsadení: Martin Uherek - tenor saxofón, Jakub Tököly - klavír, Peter Korman - kontrabas a Pavol Blaho - bicie. Napokon sa víťazom Pódia mladých talentov Nadácie SPP stal práve Martin Uherek Quartet a tak táto skupina dostala právo otvárať najbližší už 39. ročník festivalu a to priamo na hlavnom pódiu.

Jazzová formácia Martin Uherek Quartet vznikla začiatkom roka 2008 ako skupina nádejných mladých muzikantov, zhromažďujúcich sa okolo významného jazzového muzikanta a pedagóga Klaudia Kováča v Banskej Bystrici.

Nakoľko sme sa dozvedeli, že Martin Uherek bude už čoskoro vystupovať aj vo Zvolene, tak sme si to nemohli nechať ujsť a zúčastnili sme sa jeho live vystúpenia, z ktorého Vám teraz prinášame reportáž.

V stredu 31.10.2012 sa uskutočnilo v priestoroch baru Dark Moon, ktorý sa nachádza na ulici Dukelských hrdinov 16 vo Zvolene komorné vystúpenie pod názvom Live Jazz Trio.

Hlavnými protagonistami boli jazzové trio z Banskej Bystrice v zložení Martin Uherek – saxofón, Samuel Juráš – bicie a Peter Korman – kontrabas.

Kapela počas tohto večera hrala takzvané jazzové štandardy. Počas ich vystúpenia zazneli skladby ako Softly, as i a Morning Sunrise ako aj i can’t get started a veľa ďalších.

K ich vystúpeniu sa dá povedať asi toľko, že kto obľubuje tento hudobný štýl bol tam a vychutnával, lebo bolo čo vychutnávať a aby ste aj vy neobišli skrátka ponúkame Vám aj nejaké to video.

Neľakajte sa kvality obrazu, to vôbec nie je až tak podstatné. 

http://vimeo.com/52747319

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.