• Št. mar 30th, 2023

Perfektná zvolenská Dog Fashion Show SK

Počas akcie aj svadba bola. Foto: Ján Števonka.

Po prvej Dog Fashion Show SK v lučeneckej Redute 28.10.2012 sa táto akcia po svojej trase zastavila 10.11.2012 vo Zvolene. Podujatie bude ďalej pokračovať do Nových zámkov 25.11.2012, následne potom 1.12.2012 do Košíc a 16.12.2012 to všetko vyvrcholí v Žiline.

Hlavným cieľom projektu Dog Fashion Show SK je pomoc opusteným psíkom, ktorí sa najskôr dostali na ulicu a potom následne do útulku.

O zrode tohto projektu porozprával na pódiu Ing. Štefan Lieskovský, predseda OZ Budúcnosť je zdravý život a ako ďalej povedal, zdravý život to nie je len džoging, zdravá strava a vitamíny. Zdravý život je aj o vzťahoch a jedným z dôležitých vzťahov je láska. Práve  láska bola  motívom, ktorý inšpiroval ich členku Helenu Danišovú.  Povedala, že jej uhynul pes a možno práve to v nej vyvolalo emóciu urobiť niečo pre tých psíkov, ktorí nemajú domov a sú na ulici. Prišla s nápadom zrealizovať šnúru galaprogramov.

Výťažok z tohto podujatia vo Zvolene v podobe 300 kg krmiva poputuje do KS ZV (karanténnej stanici vo Zvolene), ktorá sa nachádza v časti Balkán a slúži nielen pre potreby mesta Zvolen ale aj Banskú Bystricu.

Samotný projekt ešte podporili mesto Zvolen a Banská Bystrica, OZ Psíčkari-ZV, KS ZV.

Módne prehliadky

Gro programu tvorila séria módnych prehliadok – Disco -Párty oblečenie, Ochranné oblečenie, Zima a pletená móda, Leto a voľný čas a Svadba.

Tiny a Teddy

Dogdancing predviedli Tiny a Teddy z Brezna, ktorí sa predstavili v dvoch ukážkach.

Adiva

Všetky zmysly sa zatajili pri brušných tancoch tanečnice Adiva z ISIS Bellydance.

Capoeira – ukážky bojového umenia

Nakoľko sa na zápas Amerického futbalu vo Zvolene, kde mali vystúpiť nestihli dostaviť,  tak Vám ich vystúpenie teraz ukážeme a to konkrétne Capoeira – ukážky bojového umenia partie mladých chalanov z Centra voľného času.

Zora Adamčíková a v druhej časti videa Fanny

Po pätnásťminútovej prestávke v programe nasledovala Zumbashow s inštruktorou Zorou Adamčákovou a s hosťujúcou Fanny.

PaciPacifik – Hubárska

Na záver vystúpila zvolenská Country kapela PaciPacifik s ich repertoárom.

V ostatnom programe vystúpili: Blanka Zajačíková z PinkHarmonyAcademy, Tanečná škola Wanted pod vedením Štefana Chleba.

Fotografie

Záverom treba povedať, že táto vynikajúca akcia sa organizátorom vydarila do bodky a fantastické je, že  výťažok z akcie pomôže zvieratám v karanténnej stanici.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma