• St. mar 22nd, 2023

Otvorenie výstavy “Zoologický kokteil”

Aj takéto skvosty je možné vidieť na výstave. Foto: Ján Števonka.

V spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene (TUZVO) sa uskutočnila výstava fotografií Mateja Žiaka s názvom Zoologický kokteil, ktorej slávnostné otvorenie sa uskutočnilo v rámci zoologického kongresu 22. 11. 2012 o 21:00 v priestoroch TU vo Zvolene (B6). Výstava potrvá do 31. 5. 2013.

Pozor! – Výstava je na pozretie na KBVE FEE TU vo Zvolene inštalovaná do 31. mája 2013. V prípade záujmu kontaktujte pracovníkov katedry, ktorí vám miestnosť s vystavenými fotografiami sprístupnia.

O hudobnú produkciu sa postarali študenti Technickej univerzity vo Zvolene.  

Zoologický koktail

je autorská fotografická výstava Mateja Žiaka, ktorej vznik bol inšpirovaný zoologickým kongresom „Zoológia 2012“.  Táto fotografická mozaika zachytáva živočíchy slovenskej prírody v ich prirodzenom prostredí tak, ako si ich málokto dokáže všimnúť. 45 veľkoformátových fotografií prezentuje výber najlepších záberov autora za uplynulé 4 roky. Na kolekciu vystavených fotografií sa možno pozrieť aj ako na prierez zoologického systému, ktorý na výstave zahŕňa drobné bezstavovce, hmyz, plazy, vtáky či cicavce. Autor sa zameriava predovšetkým na detaily a makro zábery hmyzu. Fotografie väčších živočíchov tvoria skôr doplnok jeho tvorby. Za osobitnú zmienku stoja výnimočné zábery prírody pod hladinou našich tečúcich a stojatých vôd. Ponúka sa nám tak odhaľujúci pohľad do skrytého života mnohých živočíchov. Toto fotograficko-zoologické dielo vznikalo od roku 2008 na územiach Malých a Bielych Karpát, Podunajskej nížiny, Poiplia, Strážovských vrchov, ale najmä v srdci malo- a veľkofatranskej prírody, kde autor strávil značnú časť svojho života. Zámerom výstavy je zastaviť diváka a sprostredkovať mu pohľad na zachytený zlomok krásy, ktorá nás obklopuje, no ktorá tu nemusí byť večne. Závisí len od nás, čo tu po nás ostane… Zdroj info – TU

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.