Lokomotíva Zvolen poľahky vyhrala nad Neografiou Martin

Autor IMG_1979

dec 4, 2012 ,
mvk-zvolen-tj-neografia-martin-2012-volejbal-13

Vo volejbalovej   prvoligovej súťaži  v oblasti stred odohrali Zvolenskí volejbalisti ďalší dvojzápas. Súperom MVK Lokomotíva Zvolen bolo po minulom víťaznom víkende s OŠK VO v Hliníku nad Hronom, kde uhrali dve víťazstvá a stratili iba jeden set, mužstvo TJ Neografia Martin. V predchádzajúcom meraní síl v 3. dvojkole v Martine prehrali Zvolenčania, hrajúci vtedy v oklieštenej zostave, prekvapivo v oboch stretnutiach.

Tréner Beskydiar nenechal nič na náhodu a kvalitne pripravil mužstvo na odvetu.

Obe stretnutia mali jednoznačný priebeh, ich priebeh v rukách pevne držali volejbalisti zvolenskej Lokomotívy. Hostia mali v prvom zápase síce výborný úvod, keď v prvom sete vyhrali trojbodovým rozdielom, no potom hráči MVK Martinčanom  prakticky vôbec nič nedovolili. Dominovali vo všetkých herných činnostiach. V druhom  a vo štvrtom sete vyhrali Zvolenčania rozdielom triedy a dovŕšili víťazstvo v prvom zápase.

V druhom stretnutí už hráči MVK hrajúci v pozmenenej zostave kontrolovali situáciu a nedovolili Martinčanom zvrat v stretnutí i  keď sa  prejavila určitá nezohratosť v poli a potvrdili úlohu jednoznačného favorita v tomto stretnutí. Za zmienku stojí i danie príležitosti sa prejaviť v zápasovej praxi mladým hráčom MVK, ktorí svoju úlohu zvládli podporovaní výkonom skúsených hráčov a podali kvalitný výkon i napriek zlepšenej hre hostí, ktorí prehrali posledné dva sety iba o dva body, ale v koncovke tretieho setu prejavili Zvolenčania väčšiu psychickú odolnosť a premenili svoj deviaty mečbal, keď predtým odvrátili trikrát setbal Martina.

1.zápas

MVK Lokomotíva Zvolen  – TJ Neografia Martin 3 :1  (-22,7,13,4)

• Zostava MVK: Orolín M., Beskydiar, Orolín J., Kliment, Lupták, Dvořák, libero Velký, (Puškár, Krmela) Tréner Milan Beskydiar
  • Zápas rozhodoval : Novotný M. Zápas trval  66  minút Divákov 30

2.zápas

MVK Lokomotíva Zvolen – TJ Neografia Martin 3 : 0  (16,23,30)

• Zostava MVK: Dvořák, Orolín M., Beskydiar, Orolín J., Kliment, Puškár, libero Palaščák,  (Lupták, Krmela) Tréner Milan Beskydiar
  • Zápas rozhodoval : Novotný M. zápas trval  75  minút Divákov 20

Hrajúci tréner Milan Beskydiar stretnutia výstižne zhodnotil: „Neviem či sme v prvom sete boli ešte myšlienkami na obede, či v šatni, ale prehrali sme ho zbytočne. Potom sme sa už správne vyhecovali a bolo to vidieť aj na výkone, keď sme doslova súpera deklasovali a poslednom sete zvíťazili 25:4. Bolo to jednoznačne o prístupe k zápasu a dokázalo sa to i v druhom zápase, kde boli sety vyrovnanejšie a rozhodovalo sa v koncovkách. Príležitosť však dostali všetci hráči a dôležitý je plný bodový zisk.“

2. zápas – MVK Lokomotíva Zvolen v modrom

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť až v sobotu  8.12.2012, keď súperom  Lokomotívy v dvojzápase v hale ZŠ Nám.mládeže (o 15-tej a 17-tej hodine) bude družstvo Revúcej.