AVK Magnezit Revúca srdnato bojoval vo Zvolene

Autor IMG_1979

dec 11, 2012 ,
mvk-zvolen-magnezit-revuca-2012-volejbal-5

Vo volejbalovej   prvoligovej súťaži  v oblasti stred odohrali Zvolenskí volejbalisti ďalší dvojzápas. Súperom MVK Lokomotíva Zvolen bolo po minulom víťaznom víkende s TJ Neografia Martin, kde uhrali dve víťazstvá a stratili iba jeden set, mužstvo Revúcej.

Obe stretnutia mali rozdielny priebeh. Hostia mali v prvom zápase síce slabší úvod, keď v prvom sete domáci vyhrali osembodovým rozdielom, no potom hráči Magnezitu   zabojovali a využili nezohratosť MVK, ktorý nastúpil bez dvoch hráčov základnej zostavy a dovŕšili víťazstvo v prvom zápase.

V druhom stretnutí už hráči MVK kontrolovali situáciu a nedovolili Revúčanom zvrat v stretnutí i  keď sa  prejavila znova snaha hostí o plný bodový zisk, no po strate druhého setu Zvolenčania doviedli zápas do víťazného konca.

1.zápas

MVK Lokomotíva ZvolenAVK Magnezit Revúca 1 : 3  (17,-22,-13,-17)

• Zostava MVK: Orolín M., Benc, Orolín J., Puškár, Krmela, Kliment, libero Velký, (Lupták, Skladaný)
  • Tréner Milan Beskydiar
  • Zápas rozhodoval : Horváth zápas trval  79  minút Divákov 30

2.zápas

MVK Lokomotíva Zvolen AVK Magnezit Revúca 3 : 1  (20,-18,23,17)

• Zostava MVK: Benc, Orolín J., Puškár, Kliment, Lupták, Skladaný, libero Velký, (Orolín M., Krmela)
  • Zápas rozhodoval : Horváth zápas trval  76  minút Divákov 20

Tréner Milan Beskydiar stretnutia zhodnotil: „ Vedeli sme Revúca je kvalitný súper, hrali sme predtým u nich oba zápasy 3:1 a vedeli sme že nás čaká ťažký boj. Chýbali nám hráči v zostave, v zostave nastali vynútené zmeny a po prvom vyhratom sete sa potvrdili kvality súpera, ktorý ťažil i z našich chýb. V druhom zápase sa čiastočne zlepšili a skôr sme utrpeli víťazstvo ako vyhrali.“

Tabuľka

Video zostrih2. zápas MVK Lokomotíva v červenom

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť naživo až v novom roku v sobotu  26. 01. 2013, keď súperom  Lokomotívy v dvojzápase v hale ZŠ Nám.mládeže (o 15-tej a 17-tej hodine) bude družstvo Hliníka nad Hronom. V poslednom tohtoročnom dvojkole 15. 12. 2012 odchádzajú do Hriňovej a prvý zápas v roku 2013 zohrajú v Prievidzi.

Článok: Ing. Miloš Masarik. Foto a video: Ján Števonka.