• Ne. okt 1st, 2023

Vianočný koncert plný spevu a kolied

Autor IMG_1979

dec 14, 2012 , ,
vi-zs-zvolen
Foto: ZV-podujatia

Pod názvom Vianočný koncert sa uskutočnil 10.12.2012 koncert, ktorý zorganizovalo Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene spolu s Mestom Zvolen.

Na koncerte, ktorý sa uskutočnil v kaplnke na Zvolenskom zámku vystúpil spevácky zbor Hron Banská Bystrica, spolu so žiakmi 3. ročníka VI. ZŠ vo Zvolene.

V prvej časti koncertu sa predstavil  tridsaťčlenný zmiešaný zbor Hron z Banskej Bystrice. Viac ako 60-ročné hudobné teleso prekvapilo svojim kultivovaným výkonom aj náročného poslucháča. Dirigent Peter Bibza ani na chvíľu nezaváhal a ukázal s ľahkosťou, že zbor sa dá hravo ovládať a umelecky vygradovať. Peter Bibza prekvapil aj tým, že si spolu aj so zborom pár častí jednotlivých skladieb zaspieval.

V druhej časti sa striedali so speváckym zborom žiaci 3. ročníka VI. ZŠ vo Zvolene.  Predviedli sa nielen v rozprávaní kolied, ale aj v zborovom speve. V závere si dokonca zaspievali aj spoločné piesne s banskobystrickým zborom Hron.

Kaplnka v tento večer doslova praskala vo švíkoch. Bola plná nielen ľuďmi, ale aj kvalitnou hudbou a spevom, o čom sa môžete presvedčiť na priložených videách.

Videá – viac videí bude ešte pribúdať

Spevácky zbor Hron

Spevácky zbor Hron a VI. ZŠ – Tichá noc

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.