Dorota Marková a Emília Buchová na Veľkej cene Žiliny

dorota-markova-a-emilia-buchova

Z ľava - Dorota Marková a Emília Buchová. Foto: Vladimír Vlček

TS - V dňoch 14. - 15. decembra 2012 sa konalo v Žiline 5. kolo pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní – 32. Veľká Cena Žiliny za účasti 149 pretekárov v 10 vekových kategóriách z 3 krajín - SVK, CZ a BLR. V Žiline mal svoje zastúpenie aj Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen a to hneď v 2 kategóriách - staršie nádeje dievčatá, kde sa Barborka Čunderlíková umiestnila na 27.mieste s bodovým skóre 17,72 bodu. Umiestnenie v prvej dvadsiatke jej uniklo o 4,53 bodu a to si osobné bodové skóre polepšila oproti pretekom v B. Bystrici o 4,54 bodu. Niet pochýb o jej stúpajúcej výkonnosti. V kategórii mladšie nádeje dievčatá - pretekali z ŠKK Zvolen 2 pretekárky. Dorotka Marková s umiestnením na 26. mieste a Emília Buchová, ktorá v silnej konkurencii 28 dievčat skončila na 11. mieste – jej umiestnenie v prvej 10 uniklo o 0,15 bodu.

Všetky 3 dievčatká v tejto súťažnej sezóne štartujú o kategóriu vyššie ako vlani a budú v nej pretekať 2 súťažné sezóny. Už teraz vidieť, že sa v silnej konkurencii nestratia, veď za 3 roky existencie ŠKK sa toho prekvapivo veľa stihli naučiť.

Poďakovanie patrí aj ich trénerke Jane Zrubecovej. Potvrdilo sa, že len tam sa dajú dosiahnuť solídne výsledky, kde je systematické vedenie a hlavne kde je profesionálny tréner a to v ŠKK mesta Zvolen máme.

TS – Vladimír Vlček ŠKK Zvolen.

dorota-markova-a-emilia-buchova

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: