• Pi. sep 29th, 2023

Vianočný koncert ZUŠ Zvolen a Effatha

effatha-zvolen-a-zus-zvolen
Foto: Ján Števonka.

V tomto zimnom období sa všetci tešíme a pripravujeme na príchod najkrajšieho sviatku v roku. Vianoce už klopú na dvere, na adventnom venci  už svietia dve sviečky.

V predvianočnom čase sa koná množstvo rôznych koncertov, najmä klasickej hudby a je koľkokrát naozaj ťažké vybrať, na ktorom sa zúčastniť.

Zvolenská ZUŠ z Nádvornej 10 si aj tento rok pripravila sériu koncertov a druhý z nich sa uskutočnil v nedeľu 16.12.2012 v Evanjelickom kostol Sv. Trojice.

V programe odzneli diela AlbinonihoVivaldihoSchubertaDvořáka a pásmo ľudových kolied. Hosťom programu bol študent Konzervatória v Bratislave, huslista Miroslav Vilhan, žiak  p. učiteľa Vojtecha Farkaša. Spevokol zaspieval Slávnostné zvony a Vzácny a drahý.

Účinkovali: sláčikový orchester ZUŠ Zvolen. Sólisti: Nikola Haranzová (husle), Zuzana Cerovská (husle), Michal Oťapka (husle), Zuzana Herdová (čembalo).

Spoluúčinkovali: Detský spevácky zbor a spevokol Effatha Cirkevného Zboru ECAV na Slovensku.

Dosť bolo prázdnych slov, poďte sa započúvať do hudby nakoľko sa jednalo o to isté predstavenie tak Vám prinášame na videu predstavenie práve oboch telies či už ZUŠ Zvolen ako aj spevokolu.

Článok, foto a video: Ján Števonka.