• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské hokejistky sfúkli Banskobystrickú ISKRU vysoko 5:1

Autor IMG_1979

jan 13, 2013 ,
zhkm-zvolen-iskra-bystrica-hokej-2013-zeny-17
Foto: Ján Števonka.

Druhú januárovú sobotu prebiehalo zápasmi ďalšie už 17. kolo v 1. lige ženského hokeja, v ktorom sa predstavili na domácom ľade zvolenské ŽHKm Zvolen a hráčky ŽHK Banská Bystrica.

Ako v každom derby, aj dnes sa očakával napínavý a vyrovnaný súboj. Zvolenčanky však nenechali nič na náhodu a od úvodných sekúnd búšili do súperovej bránky.

V 3. minúte mala Bystrica šancu ohroziť domácu brankárku, keď na trestnú lavicu putovala Hrčková. Domáce však bojovali a po samostatnej akcií trafila Časnochová len tyčku hosťujúcej bránky. Zvolenčanky mali množstvo gólových šancí, no prvý gól sa podarilo streliť až v 14. minúte Ivanovej, ktorá vymietla pravý vinkel. Bystrica si vypracovala len veľmi málo šancí, no napriek tomu dokázala o pár minút vyrovnať. Do kabín odchádzali dievčatá za stavu 1:1.

Začiatok 2. tretiny vyšiel lepšie domácim, keď v 24. minúte skórovala v presilovke Tišťanová. Zvolenčanky sa aj naďalej pokúšali streliť ďalší gól, ale z veľkého množstva šancí sa im to nepodarilo. Bystrica mala šancu vyrovnať stav pri vylúčení Hrčkovej. To však nepripustila Ivanová, ktorá na vlastnej modrej obrala súperku a rútila sa v oslabení na hosťujúcu brankárku. Po presnej strele pridala svoj druhý gól v zápase.

V záverečnej tretine diktovali taktovku opäť Zvolenčanky. Po škaredom zákroku v blízkosti mantinelu musela Branická za asistencie doktora opustiť ľad. Domácim sa naskytla šanca 5 minútovej presilovky, v ktorej dokázali skórovať 2x. Najskôr sa presadila Časnochová a 2 minúty po nej strelila svoj prvý gól v kariére Ťavodová. Zvolenčankám sa 5 zásahov v sieti súpera málilo a snažili sa zaznamenať ďalší strelecký úspech. To sa im však už nepodarilo a tak aj napriek veľkému počtu nepremenených gólových šancí zdolali Banskú Bystricu 5:1!

Tabuľka priebežne bude doplnené po 17. kole 

Ostatné výsledky 17. kola:

  • HC Spiš.N.V. – HK Poprad s.r.o. 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
  • MHK Martin – Šarišanka Prešov 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Video zostrih – ŽHKm Zvolen v bielom

Fotografie

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma