• Po. feb 6th, 2023

1. mája bude jubilejný ročník DOD vo Zvolenskom divadle

dod-djgt-zvolen-2012-1
Foto z minulého ročníka DOD. Foto: Ján Števonka.

TS – Prvý máj nie je len sviatok práce či výzva k bozku pod rozkvitnutou čerešňou. Prvý máj je aj príležitosť spoznať zákulisie zvolenského divadla. Tento rok budú jeho dvere otvorené už po desiatykrát a vítaní sú veľkí aj malí zvedavci.

Deň otvorených dverí sa tento rok nesie v znamení hľadania talentov medzi návštevníkmi, v znamení hľadania budúcich hviezd, v znamení hľadania „faktora X“ v jubilejnom X. ročníku. Pripravené sú súťaže pre deti i pre tých starších, stanovištia s úlohami aj javisko, na ktorom sa záujemcovia môžu zmeniť na divadelnú hviezdu. Tiež je možné získať autogramy zvolenských hercov či fotky z priestorov divadla. Vstupy sú voľné a sú o 10.00, 11.00 a 12.00 a nech prídete kedykoľvek, stále sa bude niečo diať.

Prvý máj je už tradične aj dňom, kedy sa začína predpredaj lístkov na festival Zámocké hry zvolenské. Tento rok sa konajú od 7. júna a jubilejný XXXX. ročník otvorí svetová premiéra strhujúceho muzikálu Prekliaty básnik. DJGT ho pripravuje špeciálne pre zámocké nádvorie a preto ho uvádza prvých päť dní festivalu. Následne sa diváci môžu tešiť na hosťujúce divadlá Radošincov, Štúdio L+S, DAB Nitra, Spišské divadlo aj Slovenské komorné divadlo Martin. Obľúbené Městské divadlo Brno prichádza s veľkolepým muzikálom Zorro, ktorý v podmanivom rytme flamenca a piesní Gipsy Kings hovorí príbeh o legendárnom pomstiteľovi. Divákom odporúčame rezervovať si vstupenky na vybrané predstavenia čo najskôr, podrobný program  bude od pondelka 22.4.2012  na www.zhz.sk.

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen. Foto: archív Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma