• So. jan 28th, 2023

Fantastický Vegánsky večer vo Zvolene

vegansky-vecer-hubeerya-zvolen-3
Jedlo nielen dobre vyzeralo ale aj chutilo.
Foto: Ján Števonka.

Pod názvom ,,Vegánsky večer vo Zvolene“  si neformálne združenie študentov TUZVO, najmä FEE , ktoré má názov EkoCentrum pripravilo a uskutočnilo vynikajúcu akciu, na ktorej sa ochutnávali dobroty od výmyslu sveta a celá táto akcia prebiehala vo zvolenskej pivárni Hubeerya.

Jedna z prvých akcií tohto druhu sa konala minulý rok v priestoroch samotnej učebne na VŠ TUZVO už v spomínanom EkoCentre. Už vtedy zaznamenala veľký úspech a tak sa presunula do mesta, aby bola prístupnejšia širšiemu okoliu.

Zišlo sa tu mládežníkov veru neúrekom a predrať sa k stolom, alebo aj k baru bolo neraz nadľudským výkonom a všade navôkol prekypovala vynikajúca atmosféra.

Každý doniesol niečo svoje a všetko to, čo sa tu nazbieralo bolo za dva veľké stoly a maškrtné jazýčky si nevedeli vybrať čo skôr. Boli tu fašírky, muffiny, rôzne koláče, jablková klobása, samozrejme rôzne semená a veľa ďalšieho.

Všetko sa dalo zapiť nielen jablčným muštom, ale aj makovým mliekom a v neposlednom rade zlatistým mokom, ktorý pre zmenu ponúkala piváreň, samozrejme za dukáty.

Po dobrom jedle a pití sa hralo a spievalo a aj záverečná sa o nejakú tú hodinu v podniku natiahla a kto ešte vládal a našli sa veru aj takí, išli do druhého kúta mesta pozrieť, ale to je už iný príbeh.

Po tejto štvrtej akcii, ktorú sme spolu s EkoCentrom zažili, môžeme len konštatovať a zároveň odporučiť nájsť si čas a zájsť sa pozrieť na ich najbližšiu akciu, ktorá rozhodne bude stáť za to.

Video

Fotografie

Článok a foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma