• Ut. feb 7th, 2023

Kadejaká háveď prilákala ľudí do Europy

tera-akva-europa-zvolen-2013-april-13
Foto: Ján Števonka.

V slnečnú aprílovú sobotu 20.4.2013 sa konala v priestoroch Europy SC vo Zvolene už tohtoročná druhá celoslovenská teraristická burza pod názvom Tera Akva.

Podujatie tohto druhu sa koná vo Zvolene zvyčajne dvakrát ročne a to v apríli a v októbri. Okrem teráristov sa na ňom zúčastnujú aj akvaristi nielen zo Slovenska ale aj z Čiech.

Veľká väčšina ľudí ktorá v tento deň prišla na túto prišla najmä využiť jedinečnú príležitosť pokochať, tentokrát na väčšej ploche sa pohľadom na dozaista exotické živočíchy.

Na burze bolo možné vidieť, ale aj zakúpiť si niekoľko kúskov z veľkého množstva hadov, pavúkov, švábov, cvrčkov a iných živočíchov. Veľké zastúpenie tu mali aj predajcovia krmiva pre tieto rozhodne exotické živočíchy.

Dalo sa tu nájsť veľmi veľa vecí na malom mieste a to bola troška škoda predsa len sa tu schádzajú nielen ľudia, ktorí si chcú pozrieť niečo exotického ale aj skúsení teráristi, ktorí by isto ocenili troška viac priestoru, aby sa mohli porozprávať a vymeniť si prípadné skúsenosti.

Fotografie 

Článok, foto a video: Ján Števonka.