• Ut. feb 7th, 2023

Štyri Hegedüšove živly s možným duchovnom

styri-zivly
Foto: Ján Števonka.

Po prvej výstave pod názvom ,,Jazzové portréty,” ktorá sa konala v novej galérii na Tehelnej ulici bola v piatok 26.4.2013 slávnostnou vernisážou otvorená druhá výstava fotografií Gustáva Hegedüša pod názvom ,,Moje živly.”

V úvode zahral na husliach hudobný virtuóz Ján Ďurský, ktorý je členom ľudovej hudby Zvolenskí Vrchári. Po hudobnej vložke objasnil pán Jozef Klement dôvod, prečo bol práve hudobným hosťom hráč na husle.

Dôvodom bol fakt, že slovo hegedüš znamená v maďarčine huslistu.

Ján Ďurský

Za hudobnou bodkou už všetkých srdečne privítal a zároveň uviedol, že je rád, že pán Gustáv Hegedüš prijal pozvanie a predstavil sa svojimi krásnymi fotkami.

Kurátorka výstavy Janka Kolláriková sa vyjadrila o autorovi, o jeho vzťahu k prostrediu, ľuďom, športu, zvieratám. Jeho momentálnu tvorbu nazvala záujmom o detail, farbu, o zvýraznenie fotografie ako média.

Po nej sa ujal slova aj samotný autor, ktorý sa tešil z toho, že skoro všetkých, ktorí sem zavítali pozná. Zároveň dopovedal, že toto je vlastne generálka v podobe štyroch živlov, ktorú chce doplniť o živel piaty – duchovno.

V začiatku videa kurátorka výstavy Janka Kolláriková a po nej autor Gustáv Hegedüš

V úplnom závere prišli autorovi pogratulovať aj jeho starí priatelia a po pár slovách došlo aj na vrúcne objatia a tým sa považovala výstava za otvorenú.

Fotografie

Osobne odporúčam nájsť si čas a prísť sa pozrieť na tieto úchvatné fotografie, ktoré majú rozhodne čo povedať.

Článok: Ján Števonka. Foto a video: Ján Števonka. 

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma