Jubilejný 10. ročník DOD DJGT vo Zvolene v znamení talentu

dod-djgt-2013-zvolen

Herci DJGT Zvolen. Foto: Ján Števonka.

Prvý máj to nie je len Sviatok práce, ako ho poznáme ešte z éry socializmu. Je to aj deň, keď človek malý, či veľký môže prísť do divadla, prejsť jeho útrobami do miest, kam inokedy normálne nemôže a zároveň sa dozvedieť veľa aj o samotnom divadle. Je to proste DOD divadla J. G. Tajovského, v poradí už jubilejné 10. výročie tohto vynikajúceho podujatia.

Nosnou myšlienkou tohto jubilejného ročníka bolo hľadanie talentu. Zábava  sa upriamila do útrob divadla, priamo na javisko, kde si mohli všetci skúsiť rekvizity,  porozprávať sa so zbojníkom Zubadlom a samozrejme nakuknúť do réžie a k osvetľovačom a vo foajé si deti našli ďalšie prekvapenia.

V druhej časti bolo pred divadlom postavené pódium, na ktorom   bolo možné vidieť hercov z divadla v tradičných kostýmoch z jednotlivých hier, ktoré hrávajú tu v divadle. Túto časť moderovala Barbora Špániková spolu s Richardom Sanitrom, ktorí zapájali divákov aj do zaujímavých súťaží.

Fotografie

Na záver si Vás dovolíme upozorniť aj na to, že Prvý máj bol už tradične aj dňom, kedy sa začal predpredaj lístkov na festival Zámocké hry zvolenské. Tento rok sa konajú od 7. júna a jubilejný XXXX. ročník otvorí svetová premiéra strhujúceho muzikálu Prekliaty básnik. DJGT ho pripravuje špeciálne pre zámocké nádvorie a preto ho uvádza prvých päť dní festivalu.

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: