• Št. mar 30th, 2023

Na budči sa bežal XXIII. ročník „Behu oslobodenia obce Budča“

ByIMG_1979

máj 13, 2013 ,
23-beh-oslobodenia-obce-budca-54
Najstarším účastníkom pretekov bol Juraj Cengel vo veku 76 rokov. Foto: Ján Števonka.

Dňa 11. mája 2013 sa za účasti 137 pretekárov konal XXIII. ročník „Behu oslobodenia obce Budča“. Pretekalo sa vo všetkých vekových kategóriách od najmladších škôlkarov po mužov – veteránov, pričom 1. traja z každej kategórie obdŕžali vecné ceny a diplomy.

Víťazstvo v kategórii žien si odniesla Marta Hrablayová z Hronca a víťazom veteránskej kategórie sa stal Pavol Faško z Hornej Lehoty. V hlavnej kategórii – v kategórii mužov zvíťazil s časom 16:44,12 na trati dlhej 5300 m Branislav Arbet z Bardejova. Odniesol si Putovný pohár Behu oslobodenia obce Budča. Na druhom mieste sa umiestnil Roman Arbet z Bardejova s časom 16:45,15 a na treťom Róbert Valiček z Banskej Bystrice s časom 17:00,30.

Najstarším účastníkom pretekov bol Juraj Cengel vo veku 76 rokov a naopak najmladším účastníkom bol Janko Štefanák, nar. 21.08.2011. Novinkou bol rodinný beh, v ktorom bežali spoločne minimálne 2 generácie z jednej rodiny. V tejto kategórií sa stala víťazom rodina Potančoková.

Príjemné sprievodné podujatie vo forme spevu si pri tejto príležitosti pripravila Základná umelecká škola a Centrum voľného času Heuréka. Bezpečnosť bezchybne zabezpečil náš dobrovoľný hasičský zbor.

Zdroj info – Budča.sk – ešte viac info a videí už v priebehu dňa.

Výsledky

Kladenie vencov pri pamätníku

Rómsky tanec

4. ročník Tour de Budča – Iron Spinning 

Fotografie

 

Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma