Cesta za slobodou dorazila aj na radnicu

nany-m-hudak

Nany M. Hudák ( spevák skupiny Shz Nany).
Foto: Ján Števonka.

Je tomu už dva roky, čo sa konal vo LDM (Lesnícke a drevárske múzeum) vo Zvolene koncert Martina Geišberga, ktorý bol taký fantastický, že vo všetkých  prítomných zanechal stopy na dlhé obdobie. Po koncerte si každý prial, aby tento muzikant a pesničkár opäť prišiel po nejakom čase medzi ľudí a zahral a zaspieval im tak, ako v ten deň pred dvoma rokmi. Priania boli vypočuté a keď sa objavili prvé informácie o tom, že dvojica vynikajúcich hudobníkov Martin Geišberg (muzikant, pesničkár) a Nany M. Hudák ( spevák skupiny Shz Nany) sa dali dokopy a koncertujú po Slovensku pod názvom Koncerty po ceste za slobodou, málokto chcel veriť, že jedna zastávka bude aj vo Zvolene a veru stalo sa. Vo štvrtok 23.5.2013 sa na Starej radnici konal koncert, ktorý neprobuje vôbec opisovať. Plná sála ľudí, ktorí tam boli vedia,  aké to bolo a vyše dvojhodinový koncert bol jednoducho grandiózny. Nuž dobre, trošku to rozoberiem.

Koncert mal dve časti – prvá patrila Nany M. Hudákovi, ktorého sprevádzal na gitare Martin Geišberg  a aj si s ním zaspieval  duetá. Skladby, ktoré bolo možné počuť pochádzali práve z CD SHZ Many pod názvom Na ceste za slobodou. Medzi jednotlivými skladbami porozprávali členovia kapely vtipné príhody, ktoré zažili a ktoré sa aj pretavili do ich skladieb,  ako napríklad Na jahodovom poli a veľa ďalších.

Príbeh o jahodovom poli

Druhá a záverečná časť patrila Martinovi Geišbergovi, ktorý mal zaujímavé, sťaby jánošíkovské vrkôčiky vo vlasoch. V skladbách ako Voda a Z rozkvitnutých moruší a ďalších sa prejavil jeho neskutočný hlasový potenciál a doslova išiel až mráz po chrbte, keď z plného hrdla zaspieval tak, že sa až radnica v základoch otriasala, no proste niečo neskutočné.

Nuž všetkému raz príde koniec a prišiel koniec aj koncertu aj tohto článku. Pre vás ostatných, ktorí  ste sa nemohli zúčastniť, prinášam videá ako možnú kompenzáciu a  budeme si priať, aby po nejakom čase opäť prišiel Geišberg medzi nás.

Na jahodovom poli 

http://vimeo.com/66954610

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.