• Po. mar 27th, 2023

Cesta za slobodou dorazila aj na radnicu

ByIMG_1979

máj 26, 2013
nany-m-hudak
Nany M. Hudák ( spevák skupiny Shz Nany).
Foto: Ján Števonka.

Je tomu už dva roky, čo sa konal vo LDM (Lesnícke a drevárske múzeum) vo Zvolene koncert Martina Geišberga, ktorý bol taký fantastický, že vo všetkých  prítomných zanechal stopy na dlhé obdobie. Po koncerte si každý prial, aby tento muzikant a pesničkár opäť prišiel po nejakom čase medzi ľudí a zahral a zaspieval im tak, ako v ten deň pred dvoma rokmi.

Priania boli vypočuté a keď sa objavili prvé informácie o tom, že dvojica vynikajúcich hudobníkov Martin Geišberg (muzikant, pesničkár) a Nany M. Hudák ( spevák skupiny Shz Nany) sa dali dokopy a koncertujú po Slovensku pod názvom Koncerty po ceste za slobodou, málokto chcel veriť, že jedna zastávka bude aj vo Zvolene a veru stalo sa.

Vo štvrtok 23.5.2013 sa na Starej radnici konal koncert, ktorý neprobuje vôbec opisovať. Plná sála ľudí, ktorí tam boli vedia,  aké to bolo a vyše dvojhodinový koncert bol jednoducho grandiózny. Nuž dobre, trošku to rozoberiem.

Koncert mal dve časti – prvá patrila Nany M. Hudákovi, ktorého sprevádzal na gitare Martin Geišberg  a aj si s ním zaspieval  duetá. Skladby, ktoré bolo možné počuť pochádzali práve z CD SHZ Many pod názvom Na ceste za slobodou. Medzi jednotlivými skladbami porozprávali členovia kapely vtipné príhody, ktoré zažili a ktoré sa aj pretavili do ich skladieb,  ako napríklad Na jahodovom poli a veľa ďalších.

Príbeh o jahodovom poli

Druhá a záverečná časť patrila Martinovi Geišbergovi, ktorý mal zaujímavé, sťaby jánošíkovské vrkôčiky vo vlasoch. V skladbách ako Voda a Z rozkvitnutých moruší a ďalších sa prejavil jeho neskutočný hlasový potenciál a doslova išiel až mráz po chrbte, keď z plného hrdla zaspieval tak, že sa až radnica v základoch otriasala, no proste niečo neskutočné.

Nuž všetkému raz príde koniec a prišiel koniec aj koncertu aj tohto článku. Pre vás ostatných, ktorí  ste sa nemohli zúčastniť, prinášam videá ako možnú kompenzáciu a  budeme si priať, aby po nejakom čase opäť prišiel Geišberg medzi nás.

Na jahodovom poli 

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma