• Po. okt 2nd, 2023

Na majáles v liečebni sa prišlo baviť veľa ľudí

rytiersky-majales-borova-hora-3
Foto: Ján Števonka.

OZ Priaznivci Pustého hradu každoročne pripravujú podujatie, ktoré má za účel prilákať počas víkendu rodiny s deťmi a ponúknuť bohatý program, plný všakovakých atrakcií.

Ak by sa človek obzrel do minulosti zistil by, že za posledné roky sa každý ročník konal na inom mieste vo Zvolene. Pred dvoma rokmi to bol Pustý hrad, minulý rok Zvolenský zámok a tento rok priestory bývalej liečebne sanatória na Borovej Hore.

Ako už bolo spomenuté, podujatie trvalo dva dni, ale gro programu bolo práve v sobotu a na druhý deň sa konala so začiatkom o 9-tej hodine svätá rímsko-katolícka omša, ktorú celebroval vojenský dekan Mark Trochan.

Poďme teda pekne po poriadku. (Upozorňujem, že sme sa nemohli zúčastniť celej akcie, tak to bude len také zhrnutie).

Počas soboty sa dalo dostatočne kultúrne vyžiť, ba aj osviežiť v stánkoch s občerstvením, okoštovať aj pravý Kaukazský chlieb, čaj v čajovni a dokonca sa tu na ražni aj sviňa opekala. V jazierku, ktoré počas celého roka nezamrzne sa bolo možné pod dozorom počlnkovať na pramici a táto atrakcia mala príznačný názov Benátska noc.

Čo sa týka vystúpení, tak tých bolo neúrekom: Vir Fortis (šermiari), Femina Fortis (brušné tance), HTS Zvolen (hudobno-tanečné štúdio Zvolen), Hrdza (slovenská folková skupina), Dušan Songy Dobiáš & Daniel Axmann a skupina NO-5.

Hrdza – Keď som išiel do lesa 

Počas dňa bola prítomná aj Zora Myslivcová zo Združenia priaznivcov Borovej hory, ktorá na fotografiách ukazovala priestory bývalej liečebne a fundovane o nich rozprávala.

V nedeľu sa konala pod holým nebom svätá rímsko-katolícka omša, ktorú celebroval vojenský dekan Mark Trochan a po nej nastalo menšie prekvapenie,  nakoľko každý kto tu bol prítomný a zúčastnil sa aj omše dostal zadarmo tanier pravej nefalšovanej kapustnice od OZ Priaznivci Pustého hradu. Toto bola zároveň definitívna bodka podujatia pod názvom Rytiersky majáles.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri