• Ut. feb 7th, 2023

Brána otvorená na Zvolenskom zámku

brana-otvorena-2013-zamok-10
Foto: Ján Števonka.

V predvečer súťaže 27. ročníka Štúrovho Zvolena sa sa pre účastníkov súťaže v rétorike konal v kráľovskej sieni Zvolenského zámku, komponovaný program hudby a slova pod názvom Brána otvorená.

Podujatie zorganizovalo Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene spolu s mestom Zvolen a v programe vystúpil DFS Lastovičky, ŽSS MarínaĽH Marína a FSž Marína.

Vyše hodinový program po úvodnom slove odštartovali deťúrence s DFS Lastovičky v ktorej sa dievčenská časť blysla spevom. Po nich chlapci Palicovým tancom a po predelovacím slovom sa k spevu dostala ŽSS Marína a ich Svadobné zo Závadky.

Po slove sa predviedli v scénke na Gregora opäť Lastovičky a kedže sme sa tematicky nachádzali vo Fašiangovom obdobý tal práve ŽSS Marína spievala pieseň Medzi horami.

Ako by to bolo ak by sa zabudlo na Morenu a jej krutý osud, ktorý jej tento rok nadelila dievčenská časť FSž Marína a po nich sa v Kolesách z Rejdovej zaujúkali Lastovičky.

V poslednom bloku zahrala na ľudovú nôtu ĽH Marína ku ktorej sa v druhej skladbe pridala zaspievala ŽSS Marína, ktorá spievala o Rozkazovačkách z Očovej a toto bol zároveň aj koniec toho bohatého a fantastického programu.

DFS Lastovičky – Smieškove

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma